סקרים סותרים: 'מעריב' נותן לליכוד: 37, ש"ס 12, ובנט 14 | ערוץ 10 מעניק לליכוד 32 מנדטים | כמעט שובר שוויון בין הגושים | למי להאמין ?

זהו זה: מכוני הסקרים השלימו את מלאכתם: מחר (ששי) צפוי להתפרסם הסקר האחרון ב'ידיעות אחרונות', כקבוע בחוק – האוסר לפרסם סקרים בשלשה ימים הקודמים ליום הבוחר.

קרא עוד:

[postim]

על פי מפת הסקרים אתם עלולים להיות מבולבלים, בשל הפער המשמעותי בתוצאות, השאלה למי מאמינים?, סקר שערך מכון 'מאגר מוחות' בראשות פרופ' יצחק כץ שנערך עבור רשת ב' ומעריב מגלה כי לקראת הבחירות לכנסת ה-19 תמונת הגושים ברורה, עם יתרון ברור לגוש ימין-חרדים על פני גוש שמאל-מרכז.

הליכוד על פי הסקר מקבל 37 מנדטים בשונה מתוצאות מכוני הסקרים המזוהים עם השמאל הישראלי.
בפער גדול מאוד אחריה, עם פחות ממחצית מספר המנדטים, עומדת מפלגת העבודה בראשות שלי יחימוביץ' אשר צפויה לקבל על פי הסקר 16 מנדטים בלבד.

על מעמד הרשימה השלישית בגודלה שומרת רשימת "הבית היהודי", אשר על פי הסקר צפויה לקבל 13 מנדטים, ולהיות השותפה הבכירה ביותר בקואליציה הבאה.

על פי הסקר שומרת ש"ס על כוחה מהכנסת הנוכחית, וצפויה לקבל 11 מנדטים, רשימת יש עתיד צפויה לקבל 9 מנדטים ורשימת התנועה צוללת כלפי מטה וצפויה לקבל 5 מנדטים בלבד.

יהדות התורה צפויה לקבל על פי הסקר 6 מנדטים, וכך גם רשימת מרצ שצפויה להכפיל את כוחה הנוכחי. רשימת עוצמה לישראל מקבלת על פי הסקר הנוכחי 3 מנדטים וכך גם רשימת קדימה.

לעומת זאת על פי סקר חדשות 10 הליכוד ביתנו נחלש. על-פי הסקר, למפלגה 32 מנדטים, אחריה ברשימה העבודה גם היא מאבדת מעט – 16 מנדטים.

אחריהם בסדר יורד: הבית היהודי 14; ש"ס 11; יש עתיד 11; התנועה 9; יהדות התורה 6; מרצ 6; חד"ש 4; בל"ד 4; רעם תעל 3; קדימה 2; עוצמה לישראל 2.

גוש הימין של נתניהו ושותפיו הטבעיים (הבית היהודי והמפלגות הדתיות מונה כעת 63 מנדטים). בעוד שגוש המרכז-שמאל עם העבודה, מרץ, התנועה, יש עתיד וקדימה מחזיק ב-45 מנדטים.