אהוד ברק סייר ברמת הגולן: "גורלו של אסד נחרץ"

שר הביטחון השתתף בתרגיל מיוחד של חטיבת גולני בצה"ל • "זהו תרגיל שנמשך על פני כמה ימים", אמר • על ההתפתחויות בלבנון: "צה"ל ערוך"

שר הביטחון אהוד ברק השתתף בתרגיל מיוחד של חטיבת גולני בצה"ל. ברק אמר כי הוא רואה רמה גבוהה מאוד של מקצוענות, של מקצועיות ושל תובענות, מבחינה פיזית ומבחינת הביצוע.

"זהו תרגיל שנמשך על פני כמה ימים, שמשקף רצף של לחימה בתנאים מבצעיים ככל האפשר", אמר שר הביטחון.

גורלו של אסד נחרץ

"אנחנו פה ברמת הגולן, כרגע שקט, אבל רק לפני כמה ימים, ממש מאות קילומטרים צפון מזרח מפה, ראינו ירי של רקטות מכל הסוגים. יכול להיות שתהיינה הפגנות נוספות כאלה של יכולות, אבל זהו אירוע שקורה יותר מתוך חשש ומצוקה מאשר מביטחון.

"משפחת אסד מאבדת את אחיזתה ונגזר גורלו של בשאר אל אסד ליפול. אני לא יודע אם זה ייקח מספר שבועות או מספר חודשים, אבל אין תקומה למשפחה הזאת, שהיום טובחת בבני עמה, כולל בימים האחרונים. הנפילה של אסד תהיה מכה קשה לציר הרדיקלי, וגם תחליש את החיזבאללה בלבנון".

התפתחויות ביטחוניות בלבנון, צה"ל נערך

עוד הוסיף ברק, כי "בלבנון יש התפתחויות פנימיות ואנחנו עוקבים אחרי כל מה שקורה שם. היה לנו ירי של מספר קטיושות לפני כמה ימים. לא ברור לחלוטין מי ירה, אבל מי שאחראי בימינו על כל מה שקורה שם זה קודם כל ממשלת לבנון וכמובן החיזבאללה.

"אנחנו מקווים שיהיה פה שקט, שנמשיך להתאמן, אבל אנחנו בפירוש רואים את צה"ל מתכונן לכל מבחן. אני מקווה ומאמין שנשכיל להעמיד לו את האמצעים הנכונים לדברים האלה ולאפשר בשנה הבאה ובשנים שאחריהן, גם את ההתעצמות בבניין הכוח וגם את האימונים והבטחת הכשירות".

עד כמה אסד קרוב לאיזשהו מעשה נואש, ועד כמה הוא קרוב להפנות גם משהו כלפי ישראל?

"אף אחד לא יכול לדעת מה קורה במזרח התיכון", משיב ברק. "ראינו בחודשים האחרונים התפתחויות שחושפות עד כמה קשה לחזות. אין ספק שמשפחת אסד ובשאר אל אסד מסיימים את תפקידם. אין שום דרך לדעת באיזה יום זה יקרה, אנחנו עומדים דרוכים. אני לא חושב שיש סיבה רצינית להפנות פעולה נגדנו, אבל צה"ל ישנו והוא חזק, ואינני חושב שזה כרגע איום מיידי".

על שאלה לגבי העברה והברחת נשק מתקדם: "אנחנו עוקבים אחרי מה שקורה בתחום העברות הנשק ונוקטים את אמצעי הזהירות המתחייבים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *