מאות אלפי חיילים בעלי זכות בחירה יצביעו בימים הקרובים בבסיסי צה"ל ברחבי הארץ, ובצבא שואפים להגיע לשיעור הצבעה של 80%-90% | אמש הצביעו עשרות חיילים שלא יוכלו לממש את זכותם ביום שלישי.

הבחירות יצאו לדרך: אמש (מוצ"ש) הוכנס פתק ההצבעה הראשון על אדמת ישראל בבחירות 2013, לקלפי צבאית בבסיס הקריה בתל-אביב.

קרא עוד:

[postim]

בבחירות 96 הלכנו לישון עם פרס וקמנו עם ביבי כראש ממשלה, בליכוד כססו ציפורנים וחיכו בהמתנה מורטת עצבים לקולות החיילים – הבחירות הללו אינם צמודות אבל מאות אלפי חיילים בעלי זכות בחירה יצביעו בימים הקרובים בבסיסי צה"ל ברחבי הארץ, ובצבא שואפים להגיע לשיעור הצבעה של 80%-90%, אתמול הצביעו עשרות חיילים שלא יוכלו לממש את זכותם ביום שלישי.

,3000 חיילים יאיישו 760 קלפיות, מהן כמאה ניידות, שצפויות להגיע למוצבים ולעמדות מרוחקות. 600 קצינים יפקחו על המתרחש, אך לא יהיו חלק מוועדות הקלפי, כדי למנוע השפעה על החיילים.

בבחירות קודמות, שיעור ההצבעה בצבא היה דומה לנתונים מקבילים באוכלוסייה הכללית. כדי לשפר את הנתונים, קיבלו החיילים מסרוני תזכורת להבאת תעודת זהות מהבית, וביום שלישי יקבלו הודעות נוספות. על פי הערכות, "שווים" קולות החיילים מספר לא מבוטל של מנדטים, בכפוף לחלקם היחסי באוכלוסייה.

ההצבעות יימשכו היום בבסיסי חיל הים בחיפה ובאשדוד, בבסיסי מג"ב ויכללו גם את לוחמי סיירת מטכ"ל. מחר (שני) יצביעו במוצבי צה"ל באוגדת איו"ש, בבקעת הירדן וברמת הגולן. באותו יום, יבקר יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, בחטיבה המרחבית עציון כדי לפקח על ההצבעה.

חיילים בחופשה יוכלו להצביע בקלפי שסמוכה למקום מגוריהם. חיילים שנמצאים בדרכים ביום שלישי יוכלו להצביע בכל אחת מהקלפיות הצבאיות ברחבי הארץ. פתקי החיילים יגיעו למטה המרכזי במשכן הכנסת בירושלים מיום שלישי בשעה 22:00 ועד לבוקר רביעי.

"בצבא יקפידו על מניעת כל פעילות בעלת אופי פוליטי או תעמולה בתוך הבסיסים, תוך איסור להתבטא בנושאים מדיניים", הבהיר ראש מטה הבחירות בצה"ל, אלוף-משנה אבי ברוך.