משה כחלון יכהן כיו"ר המינהל | המינוי יכנס לתוקף רק בעוד מספר חודשים | מסיבת עיתונאים לא שודרה עקב הוראת יו"ר ועדת הבחירות המרכזית

ספין תקשורתי או מינוי אמיתי? ראש הממשלה בנימין נתניהו ממנה הערב (א) את שר התקשורת והרווחה לתפקיד יו"ר מועצת מינהל מקרקעי ישראל.

קרא עוד:

[postim]

נתניהו: ״אני בטוח שיחד עם השר כחלון נוריד את מחירי הדיור כפי שהורדנו את מחירי הסלולר". אלא שיו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט רובינשטיין אסר על שידור מסיבת העיתונאים בה הכריז נתניהו על המינוי, בשל תעמולת בחירות אסורה.

השר כחלון התייחס למינוי החדש, שיכנס לתוקפו רק בעוד מספר חודשים – לאחר שיחזור מלימודיו בהארווארד, והקביל אותו להצלחות שהיו לו כשר התקשורת. כחלון: "הרפורמה שאוביל בשוק הדיור תוביל לירידת מחירי הדיור, באותו האופן שבו הוזלו מחירי השיחות בטלפונים הניידים".

יומיים לפני פתיחת הקלפיות ראש הממשלה מבצע מהלך נוסף ומודיע על המינוי הפוליטי הטרי שלו. נתניהו ברך את כחלון על שלקח על עצמו את המשימה החשובה: "אני מבטיח לתת לו את כל הגיבוי כפי שעשיתי ברפורמות בתקשורת".

"בחודשים האחרונים קיימתי שיחות רבות עם השר כחלון. הצעתי לו גם להיות חלק מהממשלה הבאה, אם אבחר. אני מכבד את החלטתו לדבוק בפסק הזמן מפוליטיקה שעליו הכריז", אמר רה"מ.

לאחר שהתחייב שלא יעלה את המיסים, נתניהו פיזר הבטחה נוספת: "כפי שהבטחתי לפני ארבע שנים שנחזק את הביטחון של אזרחי המדינה ונשמור על כלכלת ישראל, וקיימתי את שתי ההבטחות הללו מול טלטלה אזורית ומשבר כלכלי עולמי, כך אני מתחייב שנוריד את מחיר הדיור".

כמו כן ציין רה"מ, כי לאחר הבחירות יועבר מנהל מקרקעי ישראל לאחריות משרד ראש הממשלה. האם נתניהו מבקש להעיבר מסר לש"ס כי אטיאס נכשל בתפקידו? ימים יגידו.