ילד בן 7 נפגע הערב באורח קשה מהכשת נחש בבית שמש. אביו של הילד שהבחין במקרה ניסה לתפוס את הנחש - אך ללא הואיל. לאחר מכן פינה האב את בנו למרכז הרפואי בבית שמש, אך עד שהגיעו למקום, הילד התעלף ואיבד את ההכרה. צוות מד"א שהוזעק למקום, פינה אותו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהוא מחוסר הכרה ומונשם. בבית החולים הזריקו הרופאים לילד נסיוב ובעקבות זאת, הוא יצא מכלל סכנה. מצבו עדיין קשה. מבדיקה ראשונית עולה כי הילד שיחק על גג המחסן שבחצר ביתו והחל להזיז חפצים שונים. לפתע קפץ עליו הנחש והכיש אותו בידו. הפרמדיק סיפר: "כשהגעתי הילד היה במצב קשה מאוד, בקושי נשם. הבחנתי בסימני הכשה בידו. המרחק בין השיניים העיד כי מדובר בנחש גדול שהחדיר כמות גדולה של ארס. הילד היה במצב קריטי עם לחץ דם מאוד נמוך. הבהלנו אותו לניידת שם ביצענו מספר פעולות החייאה". הפרמדיק סיפר כי במקביל יצר קשר עם מנהל חדר המיון של בית החולים הדסה עין כרם בירושלים שהוא גם לדבריו, מומחה להכשות. "הארס ממוקם במקום די גבוה בידו והוא מנוקז למחזור הדם. משום שהילד רץ הביתה, זמן קצר לאחר הכשתו, מחזור הדם שלו עבד מהר ולכן כמות ארס גדולה חדרה למרכז הגוף ולאיברים הפנימיים. איננו יודעים איזה סוג נחש הכיש אותו בדיוק, אך אנו משערים כי מדובר בצפע בוגר וגדול, היות והארס עבד מהר מאוד על מערכת הנשימה והשרירים וגרם לקריסה מאוד של מערכות הגוף. ד"ר קובי אסף, מומחה לענייני נחשים בבית החולים הדסה עין כרם, אמר כי מדובר באחד ההכשות הקשות יותר שראה בעשרים השנים האחרונות. לדבריו, "אני מטפל כבר הרבה שנים בהכשות. הילד הגיע לבית החולים מחוסר הכרה וללא לחץ דם. מזלו שלמקום הגיע צוות מד"א מיומן ביותר. הוא עדיין במצב קשה אך נתנו לו אדרנלין ואנטי נסיוב ואנחנו מקווים לטוב".    ...

 

ילד בן 7 נפגע הערב באורח קשה מהכשת נחש בבית שמש. אביו של הילד שהבחין במקרה ניסה לתפוס את הנחש – אך ללא הואיל. לאחר מכן פינה האב את בנו למרכז הרפואי בבית שמש, אך עד שהגיעו למקום, הילד התעלף ואיבד את ההכרה. צוות מד"א שהוזעק למקום, פינה אותו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהוא מחוסר הכרה ומונשם.

בבית החולים הזריקו הרופאים לילד נסיוב ובעקבות זאת, הוא יצא מכלל סכנה. מצבו עדיין קשה. מבדיקה ראשונית עולה כי הילד שיחק על גג המחסן שבחצר ביתו והחל להזיז חפצים שונים. לפתע קפץ עליו הנחש והכיש אותו בידו.

הפרמדיק סיפר: "כשהגעתי הילד היה במצב קשה מאוד, בקושי נשם. הבחנתי בסימני הכשה בידו. המרחק בין השיניים העיד כי מדובר בנחש גדול שהחדיר כמות גדולה של ארס. הילד היה במצב קריטי עם לחץ דם מאוד נמוך. הבהלנו אותו לניידת שם ביצענו מספר פעולות החייאה".

הפרמדיק סיפר כי במקביל יצר קשר עם מנהל חדר המיון של בית החולים הדסה עין כרם בירושלים שהוא גם לדבריו, מומחה להכשות. "הארס ממוקם במקום די גבוה בידו והוא מנוקז למחזור הדם. משום שהילד רץ הביתה, זמן קצר לאחר הכשתו, מחזור הדם שלו עבד מהר ולכן כמות ארס גדולה חדרה למרכז הגוף ולאיברים הפנימיים. איננו יודעים איזה סוג נחש הכיש אותו בדיוק, אך אנו משערים כי מדובר בצפע בוגר וגדול, היות והארס עבד מהר מאוד על מערכת הנשימה והשרירים וגרם לקריסה מאוד של מערכות הגוף.

ד"ר קובי אסף, מומחה לענייני נחשים בבית החולים הדסה עין כרם, אמר כי מדובר באחד ההכשות הקשות יותר שראה בעשרים השנים האחרונות. לדבריו, "אני מטפל כבר הרבה שנים בהכשות. הילד הגיע לבית החולים מחוסר הכרה וללא לחץ דם. מזלו שלמקום הגיע צוות מד"א מיומן ביותר. הוא עדיין במצב קשה אך נתנו לו אדרנלין ואנטי נסיוב ואנחנו מקווים לטוב".