סופית: קדימה בפנים | בנט קיבל את המנדט ה12 | הערבים ירדו | אחוז החסימה: 76,000 קולות

שאול מפוז ניצח את כל הסקרים, 'קדימה' הבטיחה סופית את כניסתה לכנסת ה-19 עם שני מנדטים. וח"כ שאול מופז וישראל חסון יכהנו בכנסת הקרובה כחברי כנסת אחוז החסימה עומד על כ-76 אלף קולות. כבר בשלב זה, קיבלה קדימה מעל המספר הזה ולפי גורמים בוועדה, גם אם לא תקבל עוד קול אחד נוסף, הובטח כי שני חברי כנסת של קדימה, שאול מופז וישראל חסון יהיו חברים בכנסת ה-19.

קרא עוד:

[postim]

הבית היהודי בראשות נפתלי בנט מקבל מנדט נוסף והוא כרגע עומד על המנדט ה- 12, הלל הורביץ מחברון בחוץ. ובמפלגות הערביות יכולים להחזיר את החליפה לארון כי מנדט אחד ירד, חשוב לציין טרם חושבו הסכמי העודפים בין הבית היהודי לליכוד. בימין מקווים כי המגמה הזאת תימשך.

המנדט הנוסף של נפתלי בנט, מבטיח לגוש הימין 61 מנדטים ובכך לחסום סופית את האפשרות לגוש חוסם של המרכז-שמאל. ספירת הקולות תימשך עד שעות הצהריים ואז יתחילו לחשב את הסכמי העודפים בין הסיעות השונות ורק בסיומם יוכרזו התוצאות. לאחר מכן, יכנסו יו"ר וועדת הבחירות אליקים רובינשטיין ומנכ"לית הוועדה, עו"ד אורלי עדס, מסיבת עיתונאים שבה ימסרו את התוצאות הלא רשמיות של הבחירות לכנסת.

התוצאות הרשמיות יפורסמו רק בשבוע הבא וביום רביעי יגיעו לידיו של נשיא המדינה. כבר באותו ערב יפתח שמעון פרס במרתון שיחות כדי לנסות ולסיים כמה שיותר מהר את הטלת הרכבת הממשלה. הנשיא מקווה לסיים את ההתייעצויות עד יום שישי או לכל המאוחר במוצאי שבת.