בתום ספירת 99.5 אחוז מהקולות, כרבע מיליון איש "בזבזו" קולם על מפלגות שלא עברו את אחוז החסימה • לעוצמה לישראל היו חסרים רק כמה מאות קולות

ועדת הבחירות המרכזית תכנס בעוד מספר שעות מסיבת עיתונאים שבה תפרסם את התוצאות הלא רשמיות של הבחירות לכנסת ה- 19- וזאת בתום ספירת קולות החיילים והמעטפות הכפולות שנמשכה כל הלילה. נכון לאמש, בתום ספירת 99.5 אחוז מכלל הקלפיות הכלליות, עולה כי שלוש המפלגות הגדולות בכנסת הן הליכוד ביתנו עם 31 מנדטים, יש עתיד עם 19 מנדטים והעבודה עם 15 מנדטים. כמו כן, נראה שקולותיהם של 247,967 איש שהצביעו למפלגות שלא עברו את אחוז החסימה ירדו לטמיון. ויתחלקו בין המפלגות השונות.

קרא עוד:

[postim]

ש"ס עם 11 מנדטים והבית היהודי קיבלו 12 מנדטים, יהדות התורה קיבלה 7 מנדטים, התנועה ומרצ קיבלו 6 מנדטים, רע"ם-תע"ל קיבלה 4 מנדטים, חד"ש 4 מנדטים, בל"ד 3 מנדטים וקדימה 2 מנדטים.

בליכוד ביתנו עקבו אמש במתח רב אחר ספירת קולות החיילים והמעטפות הכפולות מתוך תקווה שגוש הימין יקבל מנדט נוסף. הבית היהודי קיבל מנדט נוסף על חשבון רע"ם-תע"ל, ובכך מנע סופית את האפשרות של השמאל והמרכז להקים גוש חוסם. גם בקדימה עקבו בציפייה מורטת עצבים אחר תהליך ספירת הקולות שכן קדימה הצליחה לעבור רק בקושי את אחוז החסימה. .

מתוך תוצאות האמת ניתן לסכם כי קולותיהם של כמעט רבע מיליון ישראלים ירדו לטמיון לאחר שהצביעו עבור מפלגות שלא עברו את אחוז החסימה. בתום ספירת 100 אחוז מהקלפיות הכלליות, לא כולל הצבעה בצה"ל, בבתי חולים, בבתי סוהר ובמקומות דומים, התברר כי מספר הקולות שלמעשה בוזבזו הסתכם ב-247,967 קולות שניתנו ל20- רשימות שלא עברו את אחוז החסימה. מדובר ב9-7- מנדטים אבודים, לעומת הבחירות הקודמות שבהן שיעור הקולות המבוזבזים הגיע לכ-100 אלף.

המפלגה הקרובה ביותר לעבור את אחוז החסימה הייתה רשימת "עוצמה לישראל" שהיו חסרים לה רק כמה מאות קולות : עם שלם, עלה ירוק, כח להשפיע, ארץ חדשה, הישראלים, הירוקים והצעירים, הגמלאים, "חיים בכבוד," דע"מ, "צדק חברתי ו"אחים אנחנו." כמו כן, גם "הפיראטים," "כולנו חברים," "כלכלה," הרשימה המתקדמת הליברלית, "אור," "ברית עולם," "התקווה לשינוי" ו"מורשת אבות" נותרו בחוץ.