במהלך ספירת קולות החיילים נרשמה מיני דרמה במטה יהדות התורה שם עקבו אחר הקולות הרבים שהעניקו לש"ס אלפי קולות והיה חשש שהמנדט השביעי של ג' ינדוד לש"ס.

בתום ספירת קולות המצביעים במעטפות הכפולות וסיום הספירה הכללית, מפלגת הבית היהודי קיבלה מנדט נוסף ועלתה ל-12 מושבים, על חשבון מפלגת רע"מ-תעל שירדה ל-4 מנדטים. קדימה עברה את אחוז החסימה, וכך שאול מופז וישראל חסון יכהנו בכנסת הבאה. מי שנלחם בכל כוחו בחרדים יוחנן פלסנר, מספר 3 ברשימה, יישאר בחוץ.

קרא עוד:

[postim]

יתר התוצאות לא השתנו: 'הליכוד' – 'ישראל ביתנו' זכו ל-31 מנדטים, 'יש עתיד' של יאיר לפיד תהיה המפלגה השנייה בגודלה בכנסת הבאה עם 19 מושבים, מטעם מפלגת העבודה יכהנו 15 חברי כנסת.

מיני דרמה נרשמה במטה יהדות התורה שם עקבו בקוצר רוח אחר ספירת קולות החיילים שהעניקו לש"ס אלפי קולות, והיה חשש כי המנדט השביעי של יהדות התורה יזלוג למנדט ה-12 של ש"ס, אך מתברר כי לאחר חישובים של חוק באדר-עופר, אין שינוי בתוצאות .ש"ס זכתה ב- 8.74% (330,359) ויהדות התורה זכתה ב- 5.18% (195,577), הישג עצום לכל הדעות. בסך הכל ש"ס הייתה קרובה לגרד את המנדט ה-12, אך בסופו של יום יהדות התורה נהנתה מפירות ההפקר של הסכם העודפים. ועלתה ל-7.

'התנועה' של ציפי לבני זכתה ב-6 מנדטים מרצ – 6, חד"ש – 4 ובל"ד -3. ספירת הקולות הסופית משנה את תמונת הגושים וכעת זוכה גוש הימין  ל-61 מושבים בכנסת ה-19, לעומת 59 מושבים לגוש המרכז-שמאל.

במקום ה-12 ברשימת הבית היהודי ניצבת שולי מועלם, סגנית יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, ששכלה את בעלה, סא"ל משה מועלם באסון המסוקים ב-1997. מועלם נכנסה על חשבון ח"כ טאלב א-סאנע שאיבד את מקומו בכנסת. א-סאנע היה במקום החמישי ברשימת רע"מ-תע"ל ושימש כחבר כנסת מאז 1992. בכנסת האחרונה היה א-סאנע חבר בוועדת הכספים.

המפלגות שהיו הכי קרובות לאחוז החסימה הן 'עוצמה לישראל', שזכתה ל-1.76% מהקולות, 'עם שלם' שקיבלה 1.2% מהקולות ו'עלה ירוק' שקיבלה 1.14%. המפלגה שזכתה למספר הקולות הנמוך ביותר היא 'מורשת אבות' בראשות אילן משיחא, שזכתה ל-0.01% מקולות המצביעים (525 קולות בלבד). המפלגות 'ברית עולם' ו'התקווה לשינוי' זכו ל-0.02% בלבד. מספר הקולות למפלגות שלא עברו את אחוז החסימה הגיע ליותר מ-261 אלף או כמעט 7% מהקולות – יותר ממספר המנדטים שקיבלה יהדות התורה.