בכירים בליכוד ביתנו מאוכזבים מתוצאות הבחירות • למרות המחלוקות עם נתניהו, ריבלין ימשיך לכהן כיו"ר הכנסת | דוד לוי צפוי להתמודד על תפקיד הנשיאות מולו יתמודד ככל הנראה רובי ריבלין.

מי יכהן כיו"ר הכנסת ה-19? לפי שעה לא צפויים שינויים וח"כ ראובן (רובי) ריבלין צפוי להמשיך לכהונה נוספת, בכך יקבע ריבלין שיא שכיו"ר כנסת בכהונה שלישית.

קרא עוד:

[postim]

אלא, שראש הממשלה לא אהב בלשון המעטה את תפקודו של ריבלין בשנה האחרונה. מערכת היחסים בין השניים ידעה עליות ומורדות. וגם הייתה תקופה של נתק בין השניים דבר שהקשה על ראש הממשלה לתפקד במהלך הכנסת האחרונה. לזכותו של ריבלין נזקפות לא מעט אמירות שנויות במחלוקת שגרמו לנתניהו להתרגז. אך ריבלין נאמן לאמת שלו אמר את אשר על ליבו.

את תפקיד יו"ר הכנסת בוחרים 120 חברי הכנסת וההערכה היא שריבלין זוכה לתמיכה של סיעת הליכוד ביתנו ונראה שגם סיעות 'יש עתיד', 'העבודה', 'הבית היהודי' וסיעות אחרות יתמכו בבחירתו מחדש. בעוד כשנה יתמודד ריבלין על נשיאות המדינה, ההערכה היא שמולו יתמודד דוד לוי שזוכה לתמיכה רחבה מבין חברי הכנסת.

אמש (רביעי) כינס נתניהו מסיבת עיתונאים ופירט את קווי היסוד של הממשלה הבאה, אולם לא הזכיר את תוצאות הבחירות.

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הסכים להתייחס לאיבוד המנדטים של הרשימה המאוחדת בעת כינוס סיעתו. "עדיין מוקדם לנתח מה שהיה," אמר ליברמן. "עוד שבוע-שבועיים נתפנה לניתוחים ולבדיקות. עובדתית, אין ספק שאם היינו 42 ועכשיו אנחנו ,31 זה אומר שקרה משהו." ליברמן סירב להתייחס לחלקו של היועץ האסטרטגי ארתור פינקלשטיין בכישלון.

מנגד, בכירים בליכוד ביתנו לא מהססים לשלוף סכינים נוכח האכזבה ממספר המנדטים. חלקם מאשימים את נתניהו עצמו, שהוביל קו תקיף מול יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, מה שלא סייע לתוצאות. אחרים הוסיפו כי פינקלשטיין פישל בתחזיותיו, בדיוק כפי שלא חזה את כישלון מיט רומני בבחירות בארה"ב. גם נגד יו"ר מטה הבחירות, גדעון סער, ויו"ר מטה ההסברה, גלעד ארדן, הופנתה אצבע מאשימה. בכירים במפלגות אמרו כי המטה נוהל בצורה בזבזנית ועם מסרים מעורפלים, וכי מנהל הקמפיין, גיל סמסונוב, טעה כשדחה את העלאת קמפיין שלטי החוצות לרגע האחרון.