רומז ללפיד? נתניהו הבוקר: "שואף להקים ממשלה רחבה"

נתניהו אמר הבוקר (ראשון) בישיבת הממשלה כי לאור המצב הבטחוני הרגיש בכל החזיתות הוא שואף להרכיב את הממשלה הרחבה והיציבה ביותר | רמז ללפיד שכבר פוזל לעבר האופוזיציה? ימים יגידו.

ישיבת הממשלה הראשונה שלאחר הבחירות נפתחה הבוקר (ראשון) כשעל סדר היום צייין נתניהו את היום הבינלאומי לזכר קורבנות השואה. "אני מקבל בברכה את יו"ר מועצת יד ושם הרב לאו, ידידנו, ואת יו"ר הנהלת יד ושם אבנר שלו, שנאבק להנצחת השואה וגם נגד גלי האנטישמיות החדשה ששוטפים את העולם".

קרא עוד:

[postim]

נתניהו הבהיר, "האנטישמיות לא נעלמה והרצון להשמיד את מדינת ישראל, את חלק ניכר מהעם היהודי, גם הם, לצערנו, לא נעלמו, הם קיימים, הם שרירים, והכחשת השואה נעשית במרץ על ידי מדינה מרכזית בעולם. לא על ידי קבוצות, לא על ידי בודדים, לא על ידי גורמים שוליים, אלא על ידי איראן, שיום יום מנהיגיה, מעל במת האו"ם ומעל כל במה אחרת מכחישים את קיום השואה, תוך שהם מכינים מה שלדעתם תהיה השואה הנוספת – השמדתה של מדינת היהודים".

"האיראנים אינם מפסיקים את המרוץ הבלתי פוסק והשיטתי שלהם להשגת נשק אטומי לצורך מימוש כוונה זו. אנחנו איננו מזלזלים באיומים הללו ואנחנו נמנע אותם. זו המשימה הראשונה שלנו כממשלה וכעם".

"לצורך זה צריך גם להסתכל סביבנו, גם מה שקורה באיראן וגרורותיה, מה שקורה בזירות אחרות, בנשק קטלני שנמצא בסוריה שמתבקעת והולכת. המזרח התיכון לא מחכה לתוצאות הבחירות והוא לא מפסיק בזמן הרכבת הממשלה. יש פה הרבה איומים, צבר של איומים, מן הקשים ביותר שציינתי וגם אחרים, והמציאות ממשיכה להתפתח".

"במזרח, בצפון, בדרום – כל השטח רוגש, ואנחנו חייבים להיות ערוכים וחזקים ונחושים מול כל התפתחות אפשרית".

אם למי מבין מרכיבי הקואליציה היה ספק לאן חותר נתניהו הבוקר הוא סיפק את התשובה, "לצורך זה אני אשאף להרכיב את הממשלה הרחבה והיציבה ביותר שניתן להקים, על מנת לענות קודם כל על האיומים הביטחוניים המשמעותיים שמאיימים על מדינת ישראל, ואני משוכנע שבכוחנו להתמודד עם האתגרים האלו".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *