האגדה המהלכת: אריאל שרון טרם התעורר אך ממצאים חדשים העלו סימני תגובה, אחרי שהוצגו לו תמונות של קרוביו ולאחר ששמע את קולו של בנו גלעד שרון

אנשי החווה לא ידעו את נפשם מרוב התרגשות: הישיש שנכנס לתרדמת, עדיין לא התעורר אבל ממצאים מעודדים באשר למצבו הרפואי של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, נלמדו מהמכשירים הרגישים שבאמצעותם נבדק מוחו בשבוע שעבר.

קרא עוד:

[postim]

שרון הועבר לפני כשבוע מבית החולים שיבא בתל השומר למרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה כדי לעבור סידרה של בדיקות למיפוי ולתפקוד מוחו. במהלך הבדיקות הוצגו לשרון תמונות של בני משפחתו והשמיעו לו את קולו של בנו גלעד, זאת כדי לבדוק כיצד מגיב מוחו לגירויים חיצוניים. להפתעת החוקרים נמצאה פעילות מוחית משמעותית בכל אחת מהבדיקות שנעשו.

מי שנרתמו לטובת הרעיון הם שלושה, אוניברסיטת UCLA, המרכז האוניברסיטאי בסורוקה ואוניברסיטת בן גוריון בנגב. המומחים באוניברסיטת בן גוריון בנגב העובדים במסגרת הפקולטה לרפואה, חברו לעמיתיהם בחו"ל ובבית החולים סורוקה כדי לנתח במחשבים את הממצאים שנדגמו בבדיקות ההדמיה שנערכו לאריאל שרון בסורוקה.

בבית החולים סורוקה, שאליו הועבר שרון אך ורק לצורך בדיקות ההדמיה החדשניות, אובחנה ההתקדמות בתפקוד המוח שלו ובתגובות חלקיות שלו לגירויים שנעשו במהלך הבדיקה.

ד"ר צבי גנאל שיזם את הפרויקט אמר כי "ישנה חשיבות לכך שטכניקות אלה תהיינה זמינות בישראל לחולים רבים המוגדרים כנמצאים במצב תרדמת. ידע לגבי סוג הגירוי החושי המגיע למוח חיוני למשפחות ולצוות הרפואי התומך כדי להיטיב את אופן התקשורת עם החולים".