חשש בציונות הדתית: 'הבית היהודי' צועד לקראת רפורמה בגיור

אתר כיפה חושף: הרב אבינר מזהיר את הבית היהודי: לא לרפורמה במערך הגיור | הרב אבינר מבהיר: "גיורים המוניים ללא קבלת מצוות - לא באים בחשבון".

בציונות הדתית מתחילים לחשוש לנוכח החלטת 'הבית היהודי' להציב כדרישה קואליציונית את השליטה במערך הגיור בישראל, יוצא הרב שלמה אבינר, ראש ישיבת ”עטרת כהנים“, בהוראה מפורשת המבקשת לאסור כל רפורמה הלכתית במערך.

קרא עוד:

[postim]

כזכור, הרב אבינר הוא מהתומכים הבולטים במפלגת 'הבית היהודי' בכלל ובנפתלי בנט ואיילת שקד בפרט. דבריו של הרב נכתבו בעלון 'באהבה ובאמונה' ופורסמו באתר כיפה שם הוא אומר: ”יש לנהוג בגיור היום כפי שנהגנו לאורך כל הדורות, בכל הדורות היו לנו קשיים בעניין זה ועמדנו בהם. התורה היא נצחית, ההלכה אינה משתנה. אין להתאים את ההלכה למציאות, אלא להיאבק כדי להתאים את המציאות להלכה, ובמיוחד בנושא של גיור, שאינו פרט קטן בתורה אלא מיסודי היסודות, כלומר מיהו יהודי“.

לדברי הרב אבינר, אין להתפשר על ”קבלת יסודות האמונה וקבלת ההלכות“ וכי ”בלי קבלת מצוות, אין גיור“. הרב מציין כי ”נכון שיש תשובות של גדולי ישראל, שלפעמים, בדיעבד, על מקרים שהגר אינו מקיים כל המצוות ויש על זה הרבה שיטות ופרטים, אבל כל זה בדיעבד, כל זה במקרים יוצאי דופן, בודדים, חריגים“.

דבריו של הרב אבינר מעוררים הד ציבורי נרחב בציונות הדתית ”איננו מסיונרים“, מוסיף הרב אבינר במאמרו, ”איננו מגיירים גם צדיקי אומות העולם וחסידי אומות העולם. כאשר אנו מגיירים אדם שלא יקיים מצוות, איננו עושים לו טובה גדולה, כי קודם היה פטור ממצוות, והיה לו חלק לעולם הבא, ועתה הוא יהודי החייב במצוות ואם לא יקיים אותן, אין לו חלק לעולם הבא, כפי שכותב מרן הרב קוק“.

בסיכום דבריו, מדגיש ראש ישיבת ”עטרת כהנים“ כי ”לגייר המונים בלי קבלת מצוות – לא בא בחשבון… ודאי שצריך קבלת אמונה וקבלת מצוות. נכון שיש בעיה קשה בארצנו, ונכון שיש הרבה לחצים, אבל תורה – לא פוסקים על פי לחצים, אלא על פי אמת אלהית, על פי דבר ה‘“.

לדבריו, ”לא חילוניים יקבעו מיהו יהודי ולא מסורתיים, לא רפורמים ולא קונסרבטיבים, לא מדינת כל אזרחיה, אלא ריבונו של עולם“.

2 תגובות

תורת אמת!!!

בזאת תבחנו!!!!
עכשיו נראה אם יש לפוליטקאים הדתיים לאומיים שמץ של התבטלות לדעת רבותיהם….

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *