ריבלין: "הכנסת הבאה מבטאת מהפך מסדר יום מדיני לאזרחי"

יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין סבור כי הכנסת ה-19 תעסוק בנושאים חברתיים | "הרכב הכנסת הנוכחי בשל לקדם חוקה חדשה לישראל".
 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

לקראת כינוסה של הכנסת ה-19 אומר יו"ר הכנסת הכנסת הבאה היא סוג של מהפך חברתי היא יותר חברתית ופחות מדינית.

קרא עוד:

[postim]

ריבלין אמר: "הכנסת הנוכחית בשלה לקדם חוקה לישראל יותר מקודמותיה" את הדברים אמר  יו"ר הכנסת הערב (שני) בהשקת ספרו של ד"ר אריק כרמון "באין חוקה", והעריך כי הכנסת ה-19 בשלה יותר לקדם חוקה: "תוצאות הבחירות מבטאות מהפך בסדר היום של אזרחי ישראל. הן הוכיחו שרבים מאזרחי ישראל אינם משועבדים עוד לסדר יום מדיני כבעבר. סדר היום האזרחי הוא זה שישפיע באופן העמוק על דמותה של הכנסת ה-19. החתירה לפתרון סוגיית השוויון בנטל, השאיפה לקידום החינוך בישראל והיחסים בין קבוצות שונות בחברה הישראלית, יהיו נושאים דומיננטיים על שולחנה של הכנסת הבאה. לא פחות, ואולי אף יותר, מהסוגיות המדיניות והכלכליות, ואין לי ספק שהכנסת הבאה בשלה לקדם חוקה לישראל עוד יותר מקודמתה".

ריבלין הביע התנגדות לגישה שאין צורך בחוקה וניתן להתבסס על חוקי היסוד הקיימים, לדבריו: "חוקה לא צריכה להיות עשויה קרעים קרעים, אלא להיחקק באופן שלם וקוהרנטי. לכנסת יש את הכלים, את הסמכות, יש אפילו מספר טיוטות, וכעת גם את סדר היום המתאים לקידום חוקה מגובשת והצגתה בפני הציבור בישראל".

ריבלין הביע תמיכה עקרונית ביוזמת המכון לקדם חוק לכינון חוקה, במסגרתו תקבע הכנסת את מתווה והתהליך לפיהם תוכן טיוטת חוקה לאישור הכנסת: "דווקא על רקע הקריאות הגוברות במערכת הפוליטית לשינוי שיטת הממשל ולהעצמת המשילות, עד כדי הקמת משטר נשיאותי, אנחנו מחוייבים לקדם חוקה".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן