במפלגת העבודה כבר שולפים את הסכינים

בן אליעזר: צריך לבדוק איך איבדנו 10 מנדטים | הרצוג: איבדנו מנדטים למר"צ | האם ח"כ איתן כבל נערך לקרב על ראשות המפלגה | העבודה ביום שאחרי

לפי מיטב המסורת במפלגת העבודה נערכים כבר לקרב הבא על ראשות המפלגה, הדברים באו לידי ביטוי בישיבת סיעה ראשונה שנערכה אמש לאחר הבחירות באווירה מתוחה וביקורתית, אך בניגוד לרוח הימים האחרונים, ח"כ בנימין בן אליעזר אמר : "צריך לחקור איך איבדנו 10 מנדטים" איומים מפורשים על מעמדה של יחימוביץ' וההחלטה ללכת לאופוזיציה לא נשמעו בריש גלי והיו"ר זכתה לתמיכה רחבה מקרב חברי הסיעה.

קרא עוד:

[postim]

אולם לא מעט חברים אומרים :"כי אסור לפסול משא ומתן על כניסה לקואליציה" . וביקורת נשמעה גם על הדרך שבה ניהלה את הקמפיין.

ח"כ הרצוג, אמר בדיון כי חלק מהעמדות של יחימוביץ' בתחום הכלכלי הרחיקו קהלים פוטנציאליים. "איבדנו מנדטים למרצ משמאל אחרי שקרצנו למתנחלים, ואיבדנו מנדטים גם למפלגתו של לפיד בשל ההחלטה שלא להיכנס לממשלה," אמר הרצוג. פואד התלונן על הרחקת הח"כים הוותיקים במהלך מערכת הבחירות, וטען כי המפלגה זקוקה לעמדה מדינית ברורה. "יש צורך להקים ועדת חקירה כדי לבדוק איך איבדנו בבחירות 10 מנדטים שהיו צריכים להגיע אלינו,"

"למרות הביקורת, זה לא הגיע לאוקטבות של איום על מעמדה," סיפר אחד הח"כים לאחר הישיבה, "חברים שהיו רעשנים בתקופה האחרונה נסוגו. לא כי הם חושבים אחרת, אלא כי הבינו שזה לא נראה טוב." בסיום הישיבה לא התקיימה הצבעה בנושא, אך הובעה הסכמה כללית, בעיקר לאור רוח הדברים, שפני המפלגה לאופוזיציה. "אנחנו הולכים להסתער על האופוזיציה ולמסד סדר יום קבוצתי מאוד אינטנסיבי," אמרה יחימוביץ' לחבריה.

אלא ממידע שהגיע לידי JDN מתברר כי ח"כ איתן כבל בודק את האפשרות להתמודד על ראשות מפלגת העבודה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *