נער יהודי בן 17 נדקר לפני שעה קלה (שלישי) בצומת תפוח בשומרון. הנער נפצע בבטנו באורח קל - בינוני ופונה לבית החולים בילינסון | המחבל נתפס ונחקר כעת ע"י משטרת מחוז ש"י.

מחבל פלסטיני דקר נער יהודי כבן 17 בעת שהמתין בטרמפיאדה בצומת תפוח בשומרון. הנער נפצע בבטנו ופונה לבית החולים בלינסון בפתח תקווה כשמצבו מוגדר קל – בינוני.

קרא עוד:

[postim]

הפיגוע אירע סמוך לשעה 14:00 (שלישי). הנער שנפצע קיבל טיפול ראשוני ע"י כונני הצלה יו"ש בסיוע חובשים מתנדבים מ'איחוד הצלה' ולאחר מכן פונה בניידת טיפול נמרץ של צה"ל להמשך קבלת טיפול בבית החולים.

המשטרה שהוזעקה למקום עצרה את המחבל והוא נלקח לחקירה. בעקבות האירוע, הכביש המוביל מצומת תפוח לכיוון רחלים נחסם לזמן קצר ושוחרר לאחר מכן. לפי שעה קיימת האטת תנועה בכביש.

דובר מד"א, זכי הלר: "בשעה 14:05 נמסר למד"א מרחב ירקון על נער יהודי כבן 17 שנדקר ככה"נ על ידי פלשתינאי כשהמתין עם חברו בצומת תפוח. פרמדיקים של מד"א בשיתוף צוותי רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי ומפנים את הנער לביה"ח בילינסון במצב בינוני עד קל עם פצע דקירה בפלג גופו העליון".

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה הגיב לפיגוע: "ראשית אני משבח את השוטרים שלכדו את המחבל בצומת תפוח. ברור לכל בר דעת, כי אוירת החולשה המשודרת מהדרג הפוליטי, מחזקת את המוטיבציה של המחבלים לבצע פיגועים – בשני עברי הקו הירוק. לולא הוסרו המחסומים הביטחוניים ברחבי יו"ש, כולל בצומת תפוח עצמה, לא יכול היה המחבל להגיע למקום חמוש בסכין. על הממשלה לייצר מחדש את ההרתעה. הצעד הראשון המתבקש הוא להחזיר את המחסום הביטחוני בצומת תפוח וצומת חווארה".

הפיגוע היום מצטרף לאירועים נוספים שהתרחשו במהלך הימים האחרונים. ערוץ 7 מדווח כי ביום ראשון נתפסו 3 פלסטינים ע"י כח מג"ב בצומת תפוח, בתיקם נמצאו שבעה מטעני חבלה וסכין שנועד ככל הנראה לצורך פיגוע דקירה.

השלושה, תושבי הכפר בלאטה נלקחו לחקירה במהלכה הודו כי תכננו לבצע פיגוע בצומת תפוח. המטענים נוטרלו ע"י חבלני המשטרה.

אירוע נוסף התרחש במהלך השבת האחרונה, צעיר פלסטיני כבן 18 חדר ליישוב אפרת שבגוש עציון והספיק להסתובב בישוב במשך מספר דקות עד שנעצר ע"י כוחות הביטחון. בחקירתו הודה כי תכנן לבצע פיגוע טרור נגד יהודים. הצעיר אגב, לא היה חמוש.

צילומים: אופק שלו – "חדשות 24"

4-צילום - אופק שלו - סוכנות הידיעות ''חדשות 24'' 3-צילום - אופק שלו - סוכנות הידיעות ''חדשות 24'' 2-צילום - אופק שלו - סוכנות הידיעות ''חדשות 24'' 1-צילום - אופק שלו - סוכנות הידיעות ''חדשות 24''