לאחר שאחזו שנים בוועדת הכספים מסתמן כי יש עתיד עשויה ליטול את הועדה היוקרתית והמשפיעה בכנסת | האם תמו ימי תור הזהב של המפלגות החרדיות ?

תמו ימי תור הזהב של יהדות התורה על כס ועדת הכספים, פעם זה ליצמן עתה גפני: שדאגו בנחישות לשמור על תקציבי עולם התורה. דא עקא עם נסיקתו של לפיד למרומי המפלגה השנייה בגודלה הקערה התהפכה על פיה, יאיר לפיד, מתנהג כראש ממשלה לכל דבר: במפלגות החרדיות מבינים כי מפלגת יש עתיד בראשותו של יאיר לפיד תתבע מראש הממשלה המכהן והמיועד בנימין נתניהו לקבל לידיה את ראשות ועדת הכספים של הכנסת. זאת, בנוסף לשורה של משרדים כלכליים-חברתיים, בהם משרד הבינוי והשיכון. כיום ובשנים האחרונות, עומד בראש הוועדה ח"כ משה גפני מסיעת יהדות התורה. לפניו כיהן בתפקיד עמיתו לסיעה, ח"כ יעקב ליצמן.

קרא עוד:

[postim]

ביש עתיד אומרים כי ועדת הכספים היא למעשה הברז הראשי של ויסות העברות הכספים במדינה. "בקמפיין שאלנו איפה הכסף, ואין ספק שהכסף עובר בוועדה הזו" הבהיר גורם ל'הארץ'. "אין טעם לקבל תיקים חשובים, אם בראשות הוועדה יעמוד ח"כ חרדי שיעשה ככל העולה על רוחו, ויתקע את פעילות המשרדים, בהתאם לסדר יום פוליטי שונה לחלוטין מזה של רוב אזרחי המדינה".

ועדת הכספים היא החשובה והמשפיעה בכנסת, לצידה של ועדת החוץ והביטחון. היא דנה בתקציב המדינה, היא אחראית על העברת מאות מיליוני שקלים לגופים ולמגזרים שונים, היא עוסקת גם במסים ובתקנות, וכן בהכנסות ובהוצאות המדינה. יו"ר הוועדה נחשב לאחד הח"כים החשובים במשכן וכמי שמעמדו אינו פחות מזה של שר.

במשך שנים רבות עמד בראש הוועדה ח"כ מטעם יהדות התורה. במטרה לדאוג לאינטרס הסיעה ולהעביר תקציבים לישיבות חרדיות.

ההערכה כרגע במערכת הפוליטית היא שיהדות התורה לא תהיה חלק מהממשלה הבאה, בגלל הפערים האדירים בינה לבין יש עתיד בנושא גיוס חרדים, במידה ואכן התחזיות יתממשו מצפה לישיבות קדנציה לא פשוטה בוועדה שתקשה על עולם התורה. וחבריה יעצרו את הזרמות התקציבים לעולם התורה.

מיש עתיד נמסר אמש כי "בשלב זה, המפלגה אינה עוסקת בתפקידים אלא בערכים", כשהערך החשוב והמכריע מכל הוא השוויון בנטל, שעליו תקום או תיפול השתתפותה של המפלגה בממשלה הבאה.