בית החולים סורוקה בבאר שבע ישלם להוריו של ילד שאצבעו נכרתה בשל רשלנות רפואית 1.5 מליון ש"ח. השופט: "הייתם אמורים ליידע את ההורים כמו שצריך"

בית החולים סורוקה שבבאר שבע חוייב לפצות בסך של מליון וחצי שקלים משפחה שלבנה כרתו אצבע במהלך ניתוח. הילד, כיום בן שמונה, נולד עם מום נדיר בעור בין אצבעותיו. רופאי בית החולים הציעו להוריו של הילד לנתחו בגיל שנה, אך לא עדכנו אותם שבמקרה כזה ההממלצה היא בדך כלל לדחות את הניתוח לגיל מאוחר יותר.

מפסק הדין עולה, כי ההורים לא קיבלו את כל המידע הרפואי שמוטל על הרופא המטפל למסור למטופל, ולא היו מודעים לכלל הסכנות הקיימות בניתוח שכזה. עוד עולה מפסק הדין כי טרם הניתוח נאמר להורים שמדובר בניתוח פשוט, המבוצע פעמים רבות וכי אין מקום לדאגה. ההורים החליטו לקבל את המלצת הרופאים על פיה הילד ינותח. אולם הניתוח בוצע באופן רשלני למדי, שגרם לכריתה של אחת מאצבעותיו. "אילו הייתי יודעת מבעוד מועד על הסיכונים והסיבוכים הספציפיים הכרוכים בניתוח שכזה בגיל שנה, הייתי נמנעת מלבצע אותו בגיל כה קטן ודוחה אותו לגיל מאוחר יותר", אמרה האם, בעדותה.

השופט מנחם קליין קבע כי על הרופאים היה חובה למסור את המידע להורים, ואילו הרופאים היו מדגישים בפני ההורים כי מומלץ לערוך את הניתוח בגיל מאוחר יותר, היו נמנעים הנזקים שנגרמו לילד, הפיזיים והנפשיים.

כאמור, קבע השופט כי הנתבעת, שירותי בריאות כללית, שמפעילה את בית חולים סורוקה בבאר שבע, תפצה את הילד בסכום של 1.5 מיליון שקלים. בנוסף נקבע כי היא תשלם את ההוצאות המשפטיות ואת שכר טרחת עורכי הדין.