מרק שפירו הורשע היום (רביעי) ע"י בית המשפט המחוזי בירושלים באשמת שוד שהסתבך ורציחתו של חלפן הכספים שמואל סימן טוב בשכונת מאה שערים לפני 9 שנים | גזר הדין בעניינו ינתן במועד מאוחר יותר.

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום (רביעי) את מרק שפירו בן ה-36 ברצח חלפן הדולרים במאה שערים – שמואל סימן טוב לפני כתשע שנים.

קרא עוד:

[postim]

שפירו תכנן לשדוד את החלפן סימן טוב לאחר שהסיק כי בידיו סכומים גדולים של כסף. השניים נכנסו לחדרו של המנוח ואז החל שפירו לדקור את סימן טוב למעלה מ-130 דקירות וגרם למותו.

השופטים יעקב צבן, מרים מזרחי ורפי כרמל כתבו בהחלטתם, "לאור האמור, אנו מרשיעים הנאשם ברצח שמואל סימן טוב ביום 9.8.2004".

כזכור – לאחר הדיווח הראשוני על האירוע חשו לזירה צוותי מד"א שהגיע למקום ניסה להחיותו אך ללא הצלחה. לאחר המקרה המזעזע הוקם במפלג התשאול של הימ"ר צוות חקירה מיוחד, שבדק כיוונים שונים ובהם את הכיוון הלאומני אולם הצוות העלה חרס בידיו.

על פי כתב האישום שהוגש באמצעות זהר גיאת, סגן בכיר לפרקליט מחוז ירושלים, תכנן שפירו לשדוד את סימן טוב מאחר ששמע כי הוא נשא עליו סכומי כסף גדולים .

ביום שבו אירע המעשה הנפשע, נתקל שפירו בקורבנו סמוך לסניף של בנק הפועלים בכיכר ציון בירושלים ופתח עמו בשיחה שבסופה החליטו השניים להיפגש בביתו של סימן טוב. השניים נכנסו לדירה והחלפן נכנס לחדרו. בנתיים שפירו חבש כפפות אותם הכין מראש והוציא מכיסו את הסכין.

"שפירו התנפל על הקורבן עם הסכין והחל מבצע את זממו….", נכתב בכתב האישום. עוד נכתב: "סימן טוב ניסה להתגונן, ונאבק בתוקפו, אך זה המשיך במעשיו הנפשעים". סך הכל, נכתב בכתב האישום, שפירו התעלל בחלפן מעל מאה ושלושים פעמים.

על פי המתואר, מיד לאחר הרצח חיפש שפירו את כספו של סימן טוב, אך לא הצליח למצוא דבר. מאוחר יותר, כששמע את השכנים נוקשים בדלת, לקח את בגדיו המגואלים בדם של סימן טוב ונמלט מהמקום דרך חלון הדירה.

שעות ספורות לאחר מכן, הצליח סימן טוב לקום וקרא לעזרה מבעד לחלון דירתו. שכניו הזעיקו למקום כוחות משטרה ומד"א, אולם הוא נפטר מפצעיו זמן קצר לאחר מכן.