מתקדמים להרכבת ממשלה: ליברמן נפגש עם בנט, עו"ד שמרון עם ח"כ אריאל | 82 חכי"ם המליצו על נתניהו | במוצ"ש יקבל נתניהו את ההודעה הרשמית מנשיא המדינה שמעון פרס.

אמש (חמישי) סיים נשיא המדינה, שמעון פרס את סבב ההתייעצויות עם נציגי המפלגות השונות, ובמוצש"ק בשעה 20:00 הוא יטיל על רה"מ בנימין נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה.

קרא עוד:

[postim]

נתניהו קיבל תמיכת שיא של 82 חברי כנסת, שהמליצו עליו להרכבת הממשלה הבאה. חוץ מהמפלגות הערביות גם ליבני שלא המליצה, לא שללה את הכניסה לממשלת נתניהו.

אולם לצד השמחה כבר אמש החלו הבעיות הראשונות בשותפות המתהווה בין הליכוד ביתנו ליש עתיד. גורמים בכירים בליכוד ביתנו אמרו כי "דרישותיו של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הן מוגזמות, ומוטב שיירד מהעצים שעליהם טיפס". לדבריהם, "יש להרכיב קואליציה ללא לפיד ולהעדיף במקומו קואליציה עם החרדים, עם הבית היהודי, עם קדימה ועם התנועה של ציפי לבני".

עוד אמרו הבכירים, "נתניהו לא יכול להרשות לעצמו שגורל הקואליציה יהיה תלוי ביו"ר יש עתיד. לא ירחק היום שבו יעדיף לפיד, כשימצא שעת כושר לכך, לפרק את הממשלה. הרי הוא עצמו כבר הודיע שבכוונתו לרשת את נתניהו בקדנציה הבאה."

כאמור נתניהו לא ממתין עד למוצש"ק והמגעים להרכבת הקואליציה צוברים תאוצה. בליכוד קיימו מספר פגישות עם ראשי הבית היהודי, ליברמן נפגש עם בנט ועו"ד דוד שמרון מטעם נפגש עם ח"כ אורי אריאל, ראש צוות המו"מ של הבית היהודי.

ההערכה במערכת הפוליטית היא כי בשל היחסים העכורים בין ראש הממשלה לבנט, יעדיף נתניהו שליברמן הוא שייפגש עם בנט וינהל איתו את המגעים.

גם ראשי המפלגות החרדיות הגיעו אמש לבית הנשיא. כפי שדווח בהרחבה באתר שלושת ראשי מפלגת ש"ס, אלי ישי, אריה דרעי ואריאל אטיאס, העבירו לפרס איגרת אישית ממרן הגר"ע יוסף. באיגרת, פנייה מפורשת לנשיא שיפעל כמגשר כדי למצוא פתרון לסוגיית גיוס בחורי הישיבות ומניעת קרע בעם. גם נציגי יהדות התורה ליצמן גפני ופרוש הגיעו לנשיא והמליצו על נתניהו.

במפלגות החרדיות יעבדו בשיתוף פעולה למניעת גזירות על בני הישיבות.