חומת הדת נפרצת: בעיות ברישום נישואין • בג"צ מאיים להתערב

עמותת עיתים פונה לבג"ץ נגד הגר"י וולפא הרב הראשי לראשל"צ | בראש העין מסרבים לרשום אתיופים לנישואין | בג"ץ מאיים להתערב ולשנות את רישום הנישואין

האם שוב בג"ץ יפגע בחומות הדת? ארגון 'עיתים' המסייע למתגיירים החליט לעתור לבג"ץ, הסיבה מקרים שהגיעו לטיפולו מצביעים על כך שרב העיר ראשל"צ הגאון רבי יהודה וולפא שליט"א חורג מהנחיות הרבנות הראשית בעניין בירור היהדות. הגרי"ד וולפא פועל בהתאם להלכה וזה כנראה מפריע למספר אנשים.

קרא עוד:

[postim]

עיתים עתר לבג"צ ובכתב התביעה מונה הארגון שמונה מקרים של בני זוג עולים מחבר העמים שביקשו להירשם לנישואין במועצה הדתית בראשל"צ ואף שהציגו אישור על יהדותם בבית דין רבני ממלכתי, הופנו לבירור יהדות תמורת תשלום אצל חוקר פרטי. בעתירה נטען כי מדובר בהוראה שנעשית בחוסר סמכות המנוגדת להנחיות הרבנות הראשית.

בכתב התביעה נכתב:" הרב וולפא החליט באופן שיטתי להכיר בהחלטות של רבנויות ערים אחרות או בהחלטות של בתי דין רבניים ממלכתיים, ובמקום לציית להם הוא מפנה את הפונים לרישום נישואין לחוקרים פרטיים, והפנייה הזו גם פוגעת בכבודם ובצנעת חייהם". העותרים אומרים בעתירה, כי כל פניותיהם בעניין לרבנות הראשית לא סייעו עד כה להפסיק את ההתעמרות שלא לצורך בזוגות המבקשים להינשא באמצעות הרב וולפא, ולכן עתרו לבג"צ. ביהדות החרדית עוקבים בדאגה לנוכח התערבותו של בג"ץ בעבודת הרבנות.

ובתוך כך נחשף, כי זוג צעיר מראש העין שאמור להתחתן בקרוב לא יוכל לעשות זאת, הסיבה מוצאו האתיופי של החתן. הזוג פנה לרבנות בראש העין – עיר מגוריהם, בכדי להרשם לנישואין אלא ששם ציפתה להם הפתעה, רשם הנישואין ביקש מיעקב בן העדה האתיופית להביא אישור מרב העדה שנמצא בלוד, יעקב עשה כמתבקש. אלא שאז החליט רשם הנישואין שהוא זקוק לאישור נוסף ושלח את יעקב לרב אתיופי אחר, הפעם בפתח תקווה.

נזכיר כי על פי החוק מחויבת המועצה הדתית המקומית לטפל בכל אדם המתגורר באזור שיפוטם, על החוק הזה כנראה לא שמע רשם הנישואין בראש העין.

גורמים בכירים בעולם הרבנות אמרו כי לא יהיה מנוס מלקיים ספרי ייחוסין.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן