בבית היהודי חוזרים לציר חרדים - בנט | נתק בין לפיד לנתניהו שמקיים מגעים חשאים עם לבני ומציע הצעה מפתה לבנט | מאחורי הקלעים נמשכים המגעים בין הבית היהודי לבין המפלגות החרדיות.

הנתק בין לפיד לבין ראש הממשלה הולך ומחריף: למרות גיבוש ציר לפיד – בנט, ראש הממשלה מנסה לנתק את הברית שנכרתה בין הצדדים ומציע הצעה נדיבה לבית היהודי.

קרא עוד:

[postim]

הערב (שני) דווח בערוץ 2 כי נתניהו לא מעוניין לצרף לממשלתו את יאיר לפיד וחברי מפלגתו, גורם בליכוד אמר: "מדובר בחבורת שיכורים ועם שיכורים אי אפשר לדבר".

במקביל מקיים נתניהו ציר עוקף לפיד ומנהל מגעים חשאים עם יו"ר התנועה ציפי לבני שאותה הוא מעוניין לצרף לממשלתו , נתניהו רמז בימים האחרונים על חידוש התהליך המדיני , בתקווה שלבני תאמץ את הצעתו של נתניהו ותצרף לקואליציה.

בבית היהודי הגיעו למסקנה כי לא ניתן לשבת בקואליציה יחד עם יש עתיד בשל הפערים הרבים בנושאי דת.

הערב נשמעו זמירות חדשות מבית מדרשו של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט שנשמע נואם בכינוס פנים חרדי.

במהלך כנס שערך הציונות הדתית רמז על כך בנט והצהיר, "לא נפגע עולם התורה להיפך אנו נסייע עבור עולם התורה, "אין ספק שהכל נגזר מלימוד התורה", הדגיש בנט, "אך אסור שלימוד התורה יהיה מתוקצב בהסכם קואליציוני אלא בתקציב מדינת ישראל ומדינת ישראל צריכה להחליט האם לימוד התורה חשוב לה או לא – אם הוא חשוב מדינת ישראל חייבת להכניס בבסיס התקציב את תקציב הישיבות".

בנט הבהיר "אני אומר בצורה הכי ברורה: נדאג לעולם התורה – לא רק של הציונות הדתית, אלא לעולם התורה בכלל. לא ניתן ידינו לפגוע בעולם התורה". כי שלושה דברים מנחים אותו במשא ומתן הקואליציוני:

א. לימוד תורה הוא אינטרס לאומי של מדינת ישראל ולא של החרדים.
ב. החרדים הם אחינו ולא אויב.
ג. המצב הנוכחי לא יכול להימשך ומי לומד תורה ימשיך ללמוד ומי שלא לומד תורה ישרת וישתלב בחברה הישראלית. דברי בנט.

דברים ברורים יותר אמר אורי אריאל ברדיו קול ברמה: "הבית היהודי לא תתמוך במתווה לפיד. אני מנהל רב שיח עם החרדים כולל בשעות אלו. אנו נלך על גוש עם החרדים, עם יהדות התורה וש"ס, מצפה שש"ס תתנצל על הדברים".

בשעה זו נמשכים המגעים בין הבית היהודי לבין המפלגות החרדיות רבנים מהציונות הדתית מבקרים כעת אצל האד' מבעלזא במעונו בירושלים, יו"ר ש"ס אלי ישי נכנס אף הוא למעונו של מרן האדמו"ר מבעלזא.

ההערכה היא כי בנט נענה לדרישתם של רבני הציונות הדתית שביקשו ממנו לנתק את הציר עם יאיר לפיד.