נעצרו 25 מבוקשים פלשתינים | בין העצורים - שלושה חברי פרלמנט מטעם חמאס ושני מחבלים שניסו לבצע פיגועי דקירה ביממה האחרונה

25 מבוקשים פלשתינים ברחבי הגדה המערבית, מתוכם 23 פעילי חמאס. נעצרו על ידי צה"ל במסגרת מבצע מעצר מבוקשים רחב היקף, מצה"ל נמסר כי הפעילים שנעצרו הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

 

קרא עוד:

[postim]

הפעילות הצה"לית הנרחבת היא לנוכח ניסיונות חמאס לבסס את עצמו בגדה מחדש בתקופה האחרונה, בייחוד מאז מבצע עמוד ענן של צה"ל ברצועת עזה. בישראל מעריכים כי ההתחזקות של חמאס מבחינה פוליטית בגדה המערבית גדלה בתקופה האחרונה.

בכנס שנערך אמש (שני) באוניברסיטת תל אביב העריך ראש אמ"ן היוצא, האלוף עמוס ידלין, "השתלטות פוליטית" של חמאס על הגדה, אם יתקיימו בחירות ברשות הפלשתינית, היא אפשרית. בעקבות המעצר האשימו אתמול הפלשתינים את ישראל בניסיון לחבל במאמצי הפיוס הפנים-פלשתיניים בין חמאס לפתח. על פי דיווחי הפלשתינים, בחלק מהמקומות שבהם התבצעו המעצרים התעמתו פלשתינים עם חיילים ויידו לעברם אבנים.

בין העצורים נמצאים שלושה חברי פרלמנט פלשתינים מטעם חמאס וכן תשעה בכירים נוספים בהנהגת חמאס בגדה המערבית, ובהם בכירים בארגון שגורשו בעבר ממזרח ירושלים לשטחי הרשות הפלשתינית.
אמש , אתמול התרחשו שני ניסיונות פיגוע, אחד בירושלים ואחד בחברון. בירושלים ניסה צעיר פלשתיני, תושב השטחים, לדקור בסכין צעיר חרדי שעמד בצומת ברחובות שמואל הנביא ושדרות חיים בר לב בירושלים, הצעיר החרדי הצליח להדוף את התוקף, שנמלט מייד מהמקום אך נתפס על ידי שוטרי מרחב דוד במחוז ירושלים, בעת שהסתתר ברחוב סולטן סולימאן במזרח העיר.

בחברון נתפסה פלשתינית כבת 21 עם שתי סכינים גדולות בעת שהגיעה לעמדת בידוק בכניסה למערת המכפלה. כשנחקרה ע"י לוחמי מג"ב אמרה: "באתי לבצע פיגוע דקירה כנגד חייל כנקמה על כך שפגעו בי פעם באזור תל אביב."