ימי לפיד: קיצוץ חד בקצבאות הילדים

משרד האוצר מתכנים קיצוצים נרחבים בתקציב הבטחון, עובדי המגזר הציבורי וקצבאות הילדים | כפי המסתמן, בנט ולפיד לא יתנגדו לקיצוץ שיפגע בשכבות החלשות.

בעוד המגעים הקואליציונים נמשכים, באוצר החלו לגבש תוכנית קיצוץ חדה בקצבאות הילדים. סך כל הקיצוצים בתקציב המדינה הקרוב יגיעו לכ-21 מיליארד שקלים, כך עולה מטויטה שגיבשו במשרד האוצר.

קרא עוד:

[postim]

בגלובס פורסם כי הקיצוצים המרכזים שמתכננים באוצר הינם בתקציב הביטחו וקצבאות הילדים. כמו כן, באוצר ינסו ליישם את דוח טרכטנברג ולהחזיר את תקציב הביטחון לרמות שהיו מקובלות ב-2011.

תקציב הביטחון המקורי ב-2012 עמד על 50.5 מיליארד שקלים. האוצר ינסה להביא את תקציב הביטחון לרמה של 48.5 מיליארד, תוך קיצוץ זעיר בהתאם להמלצות ועדת טרכטנברג, שצפוי להניב חיסכון של כ-4-3 מיליארד שקלים.

באוצר מתכננים קיצוץ בקצבאות הילדים בהיקף של 4-3 מיליארד שקלים. קיצוץ של ממש בקצבה האחידה של כל הילדים וכן קיצוץ בקצבה שעולה בין ילד לילד שתתרום למזעור ההוצאות של האוצר ולפגיעה ממשית בכיסם של משפחות ברוכות הילדים.

באוצר אומרים כי הקיצוץ יצא לדרך במידה ואכן החרדים ישבו מחוץ לקואליציה, לעת עתה, כפי שהדברים נראים, בנט ולפיד לא 'יתנגדו' לקיצוץ שיפגע בשכבות החלשות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן