אובמה יבקר בישראל כשבוע לפני פסח | ריבלין: "אם אובמה רוצה לדבר אל אזרחי ישראל הוא חייב לעשות זאת מעל בימת הכנסת"

יו"ר הכנסת ה-18 חה"כ ראובן (רובי) ריבלין אמר הבוקר (ד) כי "אם הנשיא אובמה מעוניין לדבר אל העם בישראל, הוא יכול לעשות זאת רק מעל בימת הכנסת. כל מנהיגי העולם שהגיעו לישראל, ובהם נשיאי ארה"ב שקדמו לו ונשיא מצרים סאדאת, ביקרו בכנסת מתוך הבנה שהכנסת היא בית הנבחרים של העם בישראל ומקור עוצמתה וכוחה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית".

קרא עוד:

[postim]

ריבלין הוסיף כי "הכנסת כזירת ויכוח והכרעה היא המקום הבלעדי להצגת תוכניות מדיניות וכל מהלך שיש לו השלכה מכרעת על מדינת ישראל. פנייה לציבור הישראלי, גם של ראשי מדינות ידידותיות ראוי שתעשה מעל בימת הכנסת, וללא כל ספק הכנסת וחבריה ידעו לכבד ולהוקיר את המעמד", דבריו נאמרים על רקע הידיעות על ביקורו הצפוי של נשיא ארצות הברית ברק אובמה בישראל.

כזכור ריבלין סבר כי הכנסת היא הבמה המרכזית שבה מנהיגים צריכים לומר את דבריו. בזמנו ריבלין אמר את הדברים לנוכח נאום בר אילן של נתניהו, ריבלין סבור כי נאום בעל משמעות חשוב שיאמר בכנסת ולא במקום אחר הכנסת היא חזות הכל והיא מייצגת את פני העם לכן חשוב שהדברים יתבררו בה. וממנה תצא קריאה לעם. נזכיר כי ריבלין מיועד לתפקיד יו"ר הכנסת לכנסת ה-19.