"אנשים בישראל מסרבים למות" • "כל אחד נאחז בקרנות המזבח ולוקח עוד פיליפינים" • "כל הזמן ממציאים עוד מכונות ואנשים לא מתים" | פניני הלשון של הכלכלן שלמה מעוז בכנס עסקים שנערך השבוע.

הכלכלן שלמה מעוז לא מפסיק לפטפט. בעבר היו אלו החרדים שזכו להתקפות מהאיש, השבוע הגיע תורם של הקשישים.

קרא עוד:

[postim]

במהלך כנס העסקים שהתקיים ביוזמת BNI ישראל, אמר שלמה מעוז: "אם חלק גדול מהתקציב היה הולך לתשתיות – נמל תעופה, ביוב, כבישים, אז אין בגירעון כל רע, כי ההשקעה תחזיר את עצמה. צריך לדעת ממה הגירעון מורכב – אם זה מדברים שלא מחזירים את עצמם, כמו תשלומי ביטוח לאומי לקבוצות אוכלוסייה בריאות שאינן עובדות, זו העברת כסף לאנשים שלא עושים דבר. העברת כסף לאנשים אלה היא ברכה לבטלה." מעוז הוסיף: "הגדלת תקציב משרד הביטחון – זה לא מחזיר את עצמו. מספר הקצינים הבכירים, שהם בסך הכל פקידים עם דרגות, הולך ועולה. זה תקציב שצריך לקצץ. מנגנונים אוהבים להגדיל את עצמם עם השנים. אני לא מתערב בכמה מטוסים צריך, אבל לבטח יש יותר מדי קצינים, פקחים במשרד החינוך ושאר פקידים. לכן, צריך להסתכל ממה הגרעון נובע".

מעוז דיבר על העלייה בתוחלת החיים בעולם המערבי ואמר: "תוחלת החיים שלנו עולה וזו בעיה. אנשים פה מסרבים למות וכל אחד נאחז בקרנות המזבח ולוקח עוד פיליפינים. כל הזמן ממציאים עוד מכונות ומחשבים ואנשים לא מתים, וכל שנה של חיים עולה הרבה כסף. גם הילדים נשארים בבית ואי אפשר להיפטר מהם. הנושא של ניהול כסף נהיה יותר ויותר אקוטי. הריבית נמוכה, זמן החיסכון מתארך, צריך יותר כסף וההוצאות עולות".