הצעת חוק: רק 5% מהבחורים יורשו ללמוד תורה

על פי הצעת חוק שתידון בתחילת השבוע הבא, יחוייבו כל הישיבות להכניס את לימודי הליבה על מנת לזכות לתקצוב, ורק 5 אחוזים מן התלמידים יזכו ללמוד תורה. אותם חמישה אחוזים ייבחרו על ידי ראש הישיבה • למגזר הערבי תינתן הפריבילגיה להתאים את התכנים, למגזר החרדי - לא

להשכיחם תורתך: הצעת חוק שתידון ביום ראשון הקרוב על ידי ועדת השרים, עשויה להפיל שואה קיומית על מוסדות החינוך החרדים בישראל.

ניסיון נוסף להתערב בתכני הלימודים מתעורר בצורת הצעת חוק שבה תומכים שרים רבים, שתחייב מוסדות הנתמכים מכספי הממשלה לקבל את תוכנית הליב"ה ולעמוד בה. במוסדות אלו כלולות, כמובן, כל הישיבות.

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך:

[postim]

הצעת החוק מוגשת עם סעיף ובו מחווה מעוררת פלצות: על פי הצעת החוק שנהגתה על ידי חברי הכנסת, חמישה אחוזים מבחירי כל ישיבה וישיבה, יזכו להמשיך לשקוד על תלמוד התורה ללא הפרעה. ראשי הישיבה ייאלצו לבחור בעצמם רק את אותם חמישה אחוזים נבחרים שיישארו בים התורה, ואילו שאר תלמידי הישיבה ייאלצו לנטוש את הסטנדר ויוכרחו ללמוד את מדעי המדינה.

הצעת החוק השערורייתית הוגשה על ידי 'הנאורים' עינת וילף (עצמאות), ציפי חוטובלי (הליכוד), מאיר שטרית (קדימה) אורי אורבך (הבית היהודי), נחמן שי (קדימה), זאב בילסקי (קדימה) וניצן הורביץ (מרצ).

זאת ועוד: הצעת החוק מציעה תוכנית ליב"ה עם תכנים חילופיים למגזר הערבי, כגון מורשת ערבית במקום מורשת ישראל, פריבילגיה של התאמת תכנים שאינה ניתנת למגזר החרדי, משום מה.

הנבחרים ילמדו תורה. השאר - ליבה. ישיבה חרדית בירושלים (ארכיון: פלאש 90)רק 5% הנבחרים יוכלו ללמוד תורה. ישיבה חרדית בירושלים. (אילוסטרציה: פלאש 90)

הצעת החוק באה למעשה לבטל את חוק מוסדות החינוך התרבותיים הייחודיים מ-2008, המאפשר לתקצב מסגרות חינוך גם אם לא מלמדים בהם לימודי ליב"ה – ובכך לחייב לימודי ליבה בישיבות הקדושות.

לפי הצעת החוק, מדי שנה ייבחנו כל התלמידים במוסדות החינוך בהם יונהגו לימודי הליב"ה במבחנים ארציים בכל מקצועות הליבה.

בנוסף, ההצעה דורשת ממשרד החינוך להקים מערך פיקוח מיוחד שיעבור ממוסד חרדי למשנהו ויבדוק שהוראת 'הממשל' אכן נשמרת, וכי התלמידים אינם מעזים לכלות את זמנם וכספה של הממשלה על לימוד 'שטויות' (עפ"ל) כמו תורת ישראל ח"ו, במדינת ישראל.

"המאבק על לימודי הליב"ה הוא מאבק יסוד על דמותה של מדינת ישראל" (לא פחות, א.ר.) "אין סיבה שישראל תממן חיי אבטלה, עוני והסתגרות".

אם לשפוט על פי דבריהם משוללי ההיגיון, הרי שהח"כים הנ"ל נמנו אולי על אותם 5 אחוזים שלא הצליחו לקלוט את לימודי מורשת ישראל והיסטוריה יהודית, הכלולים באופן מפתיע בתכנית הליב"ה.

2 תגובות

עוד דבר חדש,
אבל עם האמת לא נוכל להתווכח ונראה שלא יקרה כלום בעז"ה.

יש מישהו מלמעלה שיושב לא רחוק מכאן – בשמים – הוא יעשה מה שצריך לעשות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *