סגן שר החוץ לשעבר דני איילון פותח את הפה על ליברמן | מפאת כבודו לא אגיד מה אמרו עליו | להערכתו תתקיים פגישת פסגה בעת ביקור אובמה.

עכשיו הוא כבר אחרי סגן שר החוץ שפרש לפני מספר ימים דני איילון כבר מתחיל לזמר. איילון נאלץ לפרוש מתפקידו ביום שלישי האחרון וזאת בשל עזיבת הכנסת ובשל החוק הקובע כי סגן שר חייב להיות חבר כנסת, עכשיו הוא כבר מרגיש משוחרר.

קרא עוד:

[postim]

במספר ראיונות שנתן הוא סיפר על תקופת כהונתו כסגן שר החוץ ותקף את ראש מפלגתו לשעבר, שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן איילון אמר: "בעולם התייחסו אליו כאל מצורע. הרגשתי חובה להגן על ליברמן. בעולם התייחסו אליו כמצורע. מפאת כבודו לא אגיד מה אמרו עליו. אני לא רוצה לפגוע בו".

איילון סבור כי ליברמן אינו דיפלומט וההתבטאויות שלו סיבכו אותו ואת ישראל איילון אמר שליברמן צוטט: "שאירופה כולה אנטישמית ושיש למוטט את אבו מאזן והרשות" ציטט את דברי ליברמן ועל כך אמר איילון: "זה לא סייע להסתכלות העולמית עליו. לא האמינו לו על-אף שאמר שהוא מוכן לפנות את ביתו בנוקדים".

למה הוא פיטר אותך נשאל איילון: "הוא לא הסביר לי למה פיטר אותי אבל היה צריך לפחות לתת הסברים למפלגה ולתומכים. ב-4 השנים האחרונות עמדתי באתגר לייצג את ישראל", אמר. על השאלה האם ליברמן היה שר חוץ טוב אמר איילון: "לא רוצה לתת ציונים. הוא היה שר חוץ בתקופה מאתגרת וניסה ככל יכולתו".

איילון השמיע גם דברים בעד מדינה פלסטינאית וזאת בניגוד לעמדת השר היוצא ליברמן. כמו כן בדברים שהשמיע איילון בערוץ 10 אמר: "כי הוא מצטער על תקרית השגריר הטורקי" לליברמן צפוי כאב ראש לא קטן מאיילון שהופך להיות מרואיין מבוקש בכלי התקשורות השונים בישראל ובחו"ל.