בימים אלו נבנית 'עיר הקרח' במתחם הרכבת בירושלים | הערב (ראשון) נודע כי בניית המתחם נמשכת גם בעיצומה של השבת תוך חילול שבת מחפיר ללא כל התחשבות ברגשות שומרי השבת בעיר | חברי העירייה החרדים מבטיחים לפעול בכל תוקף ולעצור את חילול השבת.

חודשיים לאחר שהושלם חידושו של מתחם הרכבת בירושלים, העירייה בונה את 'עיר הקרח' במתחם הרכבת תוך חילול שבת והכל תחת חסותה של עיריית ירושלים בראשות ניר ברקת שאף מעודדת את השלמת הפרוייקט בהקדם האפשרי.

קרא עוד:

[postim]

נראה שראש העיר החילוני לא מצליח להבין את משמעות קדושת השבת ושוב ושוב הוא חוזר על אותה טעות ונותן יד לחילול שבת מחפיר ללא כל חשש ובלי טיפת התחשבות בציבור שומרי השבת בעיר הקודש ירושלים.

לפני כחודשיים היה זה מתחם הרכבת שנפתח תחת ברכתו של ראש העיר ניר ברקת שאף הורה לבעלי החנויות והמסעדות לפתוח את שעריהן גם בשבת ובכך הביא לחילול שבת המוני של יושבי ירושלים ואף כאלו שבאו מחוצה לה.

ראש העיר מודע להפגנות השבת שנערכות ע"י חברי הבד"ץ ולהשלכות הקשות של הפגנות אלו, אך נראה כי הוא מעדיף להתעלם מהמהומה שהוא יוצר וממשיך לשחק עסקים כרגיל.

מ"מ וסגן ראש העיר יוסי דייטש הגיב הערב לדברים ואמר כי "מה שידוע לי עד עכשיו מכמה תושבים המתגוררים בשכונות הסמוכות – זה שהיתה פעילות במתחם בעיצומו של יום השבת, במידה ואכן התקיימה פעילות בעיצומה של השבת הדבר חמור ביותר ואסור לנו כסיעות חרדיות בעיר לעבור על כך לסדר היום".

חבר מועצת עיריית ירושלים, הרב משה גורא הגיב הערב כי "במידה והדברים נכונים, מדובר בהפרה בוטה של הסטטוס קוו, בכך שגורמים עירוניים – מזמינים/ מבצעים – עבודות הכרוכות בחילולי שבת בפרהסיה".

גם אשר מישאלי, חבר מועצת העיר ירושלים ודירקטור בחברת אריאל הביע זעזוע ושאט נפש מחילול השבת. לדבריו "זאת לא הפעם הראשונה שהוא מוחה על חילול שבת .פעם שעברה הייתה בסמיכות לכותל עם פסטיבל האורות וביקש לקבל נתונים על הנעשה". מישאלי מציין ש"במידה וישנו כאן חילול שבת ביודעין- אזי אבקש שמישהו יסיק מסכנות. כמו כן, לקנוס קנס כבד את החברה המפעילה ולהפסיק את קניית שרותים ממנה".

יו"ר סיעת יהדות התורה בעיריית ירושלים, הרב יצחק פינדרוס והרב יעקב הלפרין פנו למנכ"ל חברת ישראכרט, נותנת החסות לפרוייקט עיר הקרח בבקשה לכבד את רגשות הלקוחות הרבים שומרי השבת של החברה ולפעול להפסקת חילולי השבת במתחם.

המכתב המלא