אובמה יאכל מצות: בבית מלון 'המלך דוד' בו ישהה נשיא ארה"ב יחלו בהכשרת המקום שבועיים קודם הפסח | בשל הסמיכות לחג, אובמה ופמלייתו יאלצו להסתפק במאכלים כשרים לפסח בלבד | כמה יעלה לנו הביקור ההיסטורי?

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הצפוי לבקר בישראל בחודש הבא, יאלץ להסתפק במאכלים כשרים לפסח בלבד זאת בעקבות העיתוי שנקבע לביקור – ימים ספורים לפני חג הפסח.

קרא עוד:

[postim]

באתר כיפה דווח היום (שלישי) כי בשל אי היכולת להכשיר את בית מלון "המלך דוד" בזמן קצר, המלון יוכשר וינוקה מחמץ עוד לפני הגעתו של נשיא ארה“ב, מה שאומר שהנשיא ופמלייתו ייאלצו להסתפק באוכל 'כשר לפסח' בלבד.

אובמה מן הסתם לא יתלונן שכן הוא רגיל לקיים טקס "ליל הסדר" בבית הלבן, בארוחה רשמית עם בכירי הבית הלבן ונציגי הקהילות היהודית.

אובמה צפוי לנחות בישראל ב-20 במרץ ובאוצר מעריכים כי ביקורו צפוי לעלות לתקציב המדינה כ־10־15 מיליון שקל. פירוט חלקי של ההוצאות  הצפויות כדלקמן: עלות הטיסות, הוצאות אבטחה, ועוד.

אלפי שוטרים יאבטחו את ביקור הפמליה ויכנסו לפעולה מיד עם נחיתתו בנמל התעופה בן גוריון. השוטרים יאבטחו את כל הכבישים בהם תנוע פמליית הנשיא וכן את בית המלון בו ישהה, "המלך דוד" בירושלים.

המוקדים שבהם יבקר יהפכו סטריליים, בפיקוח אווירי הדוק של מסוקי משטרה וצבא תוך שיתוף פעולה עם כוחות הבטחון האמריקאים שיתלוו לפמליית הנשיא ויאבטחו את כל האזור.

הוצאות נוספות שיעלו למשק הישראלי: הסוויטות והחדרים לאנשי הפמליה במלון וכן מימון ארוחות יוקרתיות.

עוד בתפריט ההוצאות: סידורי פרחים, שטיחים אדומים, ליווי רפואי למקרה הצורך והעמדת רכבים רבים לרשות המלווים של הפמליה.