ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצעה מפתה לבנט: תחתום על כניסה לקואליציה תוך 48 שעות ותוכל לקבל תיקים נבחרים כגון חינוך, דתות ועוד | האם בנט יענה להצעה או שישמור אמונים לברית שיצר עם יאיר לפיד?

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מציע ליו”ר הבית היהודי, נפתלי בנט הצעה מפתה שיתקשה לעמוד בפניה. כך נחשף הערב בערוץ 2. נתניהו הציע לבנט לסגור איתו תוך 48 ושעות ובכך להיות המפלגה הראשונה שעמה ייחתמו ההסכמים הקואליציוניים. בתמורה לכך תקבל 'הבית היהודי' את תיק החינוך, משרד הדתות וסגן שר הביטחון ועוד ראשות ועדה יוקרתית.

קרא עוד:

[postim]

על בנט יהיה להגיב לפרטי ההצעה הנדיבה בתוך 48 שעות, במידה ולא הוא יעבור לשותף הבא. נתניהו מנסה לפרק את ברית בנט לפיד ולהכניס אחר כך את החרדים והתנועה לקואליציה.

כזכור, אתמול נפגשו נתניהו ובנט לראשונה, ובהמשך השבוע צפויים הם להיפגש בשנית.

גורם בכיר המעורה במו”מ, אמר כי להצעה זו תהיה משמעות רבה, מאחר שבנט יוכל לבחור אילו תיקים תקבל מפלגתו, ובהם: התמ”ת, התשתיות, התחבורה והגנת הסביבה; וכן יוכל לבחור אם לעמוד בראשות אחת הוועדות הנחשקות בכנסת, למשל, ועדת הכלכלה.

במידה ואכן תחתום מפלגת 'הבית היהודי' ראשונה על ההסכמים הקואליציוניים, יוכל בנט להיות הראשון שמנסח עם הליכוד-ביתנו את קווי היסוד של הקואליציה, באשר לסוגיות כלכליות ואף מדיניות.

בליכוד מעריכים כי בנט יקבל את ההצעה שכן הוא לא יקריב את לפיד על מזבח השותפות. מה גם שבנט מקבל שליטה על משרד הג'ובים (הדתות). עתה נותר לקוות כי בנט יקבל את ההצעה ובכך נראה האם הברית עם לפיד תחזיק מעמד.

מוקדם יותר היום, במהלך נאום הבכורה שלו בכנסת קרא בנט לחרדים ללכת לצבא, “מדינת ישראל היא כמו אלונקה והאלונקה עומדת ליפול. אחיי החרדים, גם שירות בצבא זו מצווה. לא פחות מכך. הגנה על המולדת, שמירה על הילדים ורעות – אלה ערכים שאינם נופלים מהערך החשוב של לימוד תורה. לא אתן שישתלחו באחיי החרדים, אך גם לא אסכים לכך שרק באוכלוסיה מסוימת אמהות לא ישנו בלילה מדאגה לגורל בניהם”. אמר בנט.

לפי שעה, בליכוד-ביתנו מעריכים כי בנט ייכנס לקואליציה, אולם בכירים במפלגה חוששים כי בסופו של דבר הוא יהסס זאת בשל המתיחות עם נתניהו ובשל הברית שיצר עם יו”ר יש עתיד, יאיר לפיד.