זעם בקרב הציבור הדתי לאומי: נתניהו ממשיך להרוס את בתי המתיישבים והם מגיבים בחסימות כבישים | האם נתניהו רומז לבנט את הדרך החוצה?

בעוד המו"מ הקואליציוני מתנהל בעצלתיים, השטח בוער: בציבור הדתי לאומי זועמים בעקבות צווי ההריסה שניתנו הבוקר (רביעי) לתשעה בתים בישוב מעלה רחבעם שבגוש עציון. ברחבי הארץ החלו פעולות מחאה על המעשה.

קרא עוד:

[postim]

בעקבות מסע ההרס של תשעה בתים ביישוב, יצאו עשרות תושבים מהיישוב בית אל לצעדת מחאה. כשישים מפגינים צעדו לכניסה לרמאללה ומחו על הרס הבתים.

בשעה זו חוסמים עשרות מפגינים את כביש בגין הסמוך לשכונת קרית משה בירושלים. המפגינים הבעירו צמיגים והם קוראים קריאות כנגד גירוש יהודים. עד כה נעצרו במקום שלושה מפגינים ונוקבו מספר צמיגים של ניידות משטרה.

בצהריים צעדו עשרות לעבר שכונת סילוואן הסמוכה לעיר העתיקה בירושלים כשהם מוחים על ההרס במעלה רחבעם. כוחות גדולים של משטרה עיכבו כעשרה מפגינים וחסמו את הצעדה בכניסה לשכונה.

ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל גינה את הרס הבתים ואמר: "אני קורא לראש הממשלה להתערב באופן מיידי ולעצור את ההרס במעלה רחבעם שנעשה ללא כל סיבה ותועלת".

"דו"ח לוי שהזמינה ממשלת ישראל קבע כי אין מקום להריסה של ישובים שאינם מסודרים וניתן למצוא פתרונות אחרים על פי כללי החוק והצדק".

"הממשלה חייבת לאשר באופן מיידי את הדוח כדי שנפסיק לחזות בעוולות והפגיעה כלפי מתיישבים וחלוצים, כפי שקורה הבוקר במעלה רחבעם", דברי ראש המועצה פרל.

נדמה כי נתניהו עושה כל צעד אפשרי כדי להותיר את מפלגת 'הבית היהודי' מחוץ לקואליציה שכן התזמון של הרס הבתים לא עושה טוב לאנשי המפלגה שרואים את בתיהם נחרבים.

תיעוד ההרס: בנג'י סטרול וירח ראפ – סוכנות תצפית

פינוי מעלה רחבעם - סוכנות תצפית (1) פינוי מעלה רחבעם - סוכנות תצפית (2) פינוי מעלה רחבעם - סוכנות תצפית (3) פינוי מעלה רחבעם - סוכנות תצפית (4) פינוי מעלה רחבעם - סוכנות תצפית (5) פינוי מעלה רחבעם - סוכנות תצפית (6) פינוי מעלה רחבעם - סוכנות תצפית (7)