אושר פה אחד: גפני יכהן כיו"ר זמני של וועדת הכספים

ח"כ משה גפני מונה ע"י הוועדה המסדרת של הכנסת לכהן כיו"ר זמני של וועדת הכספים | הוועדה אישרה גם את מינויו של אביגדור ליברמן כיו"ר זמני של וועדת חוץ ובטחון.

הוועדה המסדרת של הכנסת בראשות ח"כ זאב אלקין הודיעה היום (רביעי) על מינויו של ח"כ משה גפני כיו"ר זמני של וועדת הכספים.

קרא עוד:

[postim]

ח"כ משה גפני יכהן כיו"ר זמני של הוועדה עד שתורכב הקואליציה והתפקיד יועבר כנראה לנציג מסיעה אחרת. המינוי אושר פה אחד ע"י חברי הוועדה.

בחירת גפני הייתה מהלך רשמי פורמלי שמקובל על פי המלצת הוועדה המסדרת של הכנסת החדשה המנהלת את עבודת הבית עד לאחר שתקום הממשלה ויתגבש הסכמה לגבי זהותו של המועמד המוסכם.

גפני עמד בראש הוועדה בכנסת הקודמת ופעל בצורה שוויונית למען כל הזרמים בחברה הישראלית, וזכה לשבחים מכל חברי הועדה שבחרו בו פה אחד ליו"ר זמני.

יו"ר הכנסת בפועל, ח"כ בנימין בן אליעזר (עבודה) בירך את גפני על בחירתו פה-אחד ואמר שזה גיבוי טוטאלי למיומנות המקצועית של גפני, מי שעמד בראשות הוועדה במשך שנים רבות. הבחירה שלך, כמי שעמד בראש הוועדה במשך הרבה שנים, מבטיחה שהוועדה תמשיך להתנהל במקצועיות".

יו"ר הוועדה, גפני: "בוועדת הכספים עוסקים פחות באידיאולוגיה אלא בחיי היומיום, בבעיה האמתית; הנושא הכלכלי-חברתי". גפני התייחס לפרסומים לפיהם כיו"ר הוועדה דאג לחרדים ואמר: "עזרתי לציבור החרדי בדיוק כמו לכל ציבור אחר. מנעתי סגירת מפעלים, סייעתי לתעשייה הצבאית, קידמתי תכנית רב שנתית לקליטת עולי אתיופיה ועוד. אני לא אהיה יו"ר סקטוריאלי, כפי שלא הייתי עד היום. יו"ר ועדת הכספים הוא תפקיד לא קל במיוחד בתקופה כזו, שנדרשים מהלכים כה קשים לטיפול בגירעון".

ח"כ מאיר פורוש (יהדות התורה): "עצם בחירה של אדם בגלל הסכם קואליציוני שונה מבחירה של אדם בקונצנזוס מבחינה מקצועית. "נבחרת בגלל שאתה ראוי וללא אילוצים קואליציוניים".

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד): "הנפח שהענקת לתפקיד הפך את יו"ר ועדת כספים לתפקיד נחשק ועכשיו רבים מעוניינים בו".

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) הצטרף לברכות ואמר ש"כל המדינה הזדעזעה כשהיו גילויי גזענות בבית"ר ירושלים, בדיוק באותו זמן שרווחו הדיבורים נגד האפשרות שאדם חרדי יעמוד בראשות ועדת הכספים ועל-כן אני מברך על בחירתו של גפני פה-אחד. זה לא טריוויאלי שמפלגת השלטון המליצה על גפני, ח"כ חרדי לתפקיד, זו הבעת אמון חשובה". מקלב סיפר שלפני-כן נכח בבחירתו של ח"כ ליברמן ליו"ר ועדת חוץ וביטחון ואמר ש"שם ברכנו אותו שהמינוי יהיה זמני. כאן אנחנו מאחלים שהמינוי יהיה קבוע".

ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד): "המטרה של כולנו אותה מטרה שהתקציב יהיה ראוי ויענה על הבעיות של החברתיות".

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה): "כראש עיר לשעבר ומהיכרותי עם ראשי רשויות רבים, ח"כ גפני זוכה להערכה עצומה על תפקידו ומשכך זו ברכה לכנסת שהוא ממשיך כיו"ר הוועדה הזמנית ואני מאחל לו אריכות ימים בתפקיד".

ח"כ דוד אזולאי (ש"ס) הצטרף לברכות ואיחל לגפני, אף הוא, ש"ימשיך למלא את התפקיד לכל אורך הקדנצייה".

במקביל, כדי להבטיח רציפות פרלמנטרית, הוועדה המסדרת החליטה למנות את ח"כ אביגדור ליברמן (ליכוד-ביתנו), שיכהן כראש ועדת חוץ וביטחון הזמנית. יצויין כי גם ההרכב של כל ועדה הוא זמני עד לאחר הקמת הממשלה.

בתום המינוי אמר ליברמן "אנחנו ניצבים בפני אתגרים שלא מחכים להרכבת ממשלה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *