גורמים בבית היהודי: "הצעת הליכוד לא רלוונטית"

ראשי מפלגת הבית היהודי קיבלו רק בשעות האחרונות את הצעתו של נתניהו, כמעט יממה לאחר שפורסמה בכלי התקשורת | בכירים בבית היהודי דוחים את ההצעה וטוענים כי היא אינה רלוונטית | ניסיונו של נתניהו לשבור את ברית בנט-לפיד נכשל לפי שעה.

לפני שעות ספורות קיבלה מפלגת הבית היהודי את הצעת הליכוד כפי שפורסמה אמש (שלישי) בערוץ 2. בהצעתו של נתניהו הוצב אולטימטום לבנט לפיו עליו לחתום תוך 48 שעות כי הוא נכנס לקואליציה ובתמורה סיעתו תקבל את תיק החינוך, משרד הדתות, תיק כלכלי משמעותי וכן את תפקיד סגן שר הבטחון.

קרא עוד:

[postim]

בכירים בבית היהודי אמרו הערב (רביעי) לאתר NRG: "תמוה שקיבלנו את ההצעה עשרות שעות אחרי ששמענו עליה בתקשורת. זאת, כפי שעל הפגישה עם נתניהו עודכנו בתקשורת עשרות שעות לפני שנקבעה איתנו פגישה".

עוד מדווח NRG כי גורמים במפלגה מסרו שהצעת נתניהו אינה רלוונטית ולא מקובלת. מכיוון שקודם כל יש לסגור על קווי היסוד, העמדות והנושאים העקרוניים שעומדים בקווי המפלגה ורק לאחר מכן יתפנו לדון על התיקים אותם יקבלו.

נראה כי במפלגה נפגעו מהעובדה שהוצב בפניהם אולטימטום ובפרט שההצעה הועברה באמצעות התקשורת והגיעה אליהם באיחור ניכר ומשמעותי מאז פורסמה בציבור. תשובת הגורמים אומרת כי נכון לעכשיו אין בכוונתם להפר את הברית עם סיעתו של יאיר לפיד – 'יש עתיד', מה שאומר שניסיונו של נתניהו נכשל.

יצויין כי אמש, בתגובה להצעתו של נתניהו, אמר אורי אורבך מהבית היהודי לNRG "מדובר באחד הספינים של הליכוד, שמנסה את שיטת הפרד ומשול בלי שיש לו כוונה לקיים לאחר מכן את הבטחותיו. הליכוד מוכיח שוב שאינו מבין לנפש של הבוחר הדתי-לאומי". לדבריו, "חשוב לנו שנהיה השותפה הבכירה ולא השותפה שתבוא בסוף, לאחר שהליכוד יחתום עם החרדים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן