הנשק של דרעי מול לפיד: מחיר מופרז ליחימוביץ'

אריה דרעי רוקם מהלך עם אביגדור ליברמן: הצעה מופרזת למפלגת העבודה שתשאיר את יאיר לפיד מחוץ לקואליציה | הסיכוי האחרון להצלת עולם התורה מגזירת הגיוס.

במפלגות החרדיות כבר הרימו ידיים לנוכח הברית שנוצרה בין לפיד – לבנט, אך אריה דרעי לא אמר נואש והחל מוביל מהלך שיותיר את יאיר לפיד וסיעתו מחוץ לקואליציה.

קרא עוד:

[postim]

הערב (רביעי) חשף את הדברים מקורבו של דרעי ועורך 'משפחה', יוסי אליטוב ברדיו 'קול חי'. שם סיפר על הלחצים הרבים שמפעיל דרעי מול ליברמן לשכנע את נתניהו שלא יכניס את 'יש עתיד' לקואליציה.

ליברמן כבר השתכנע והוא הצליח להסביר לנתניהו את המשמעות של קואליציה ללא שיניים בה 'לפיד – בנט' יעשו ככל העולה על רוחם ובכך יסחטו אותו (נתניהו) בכל מהלך קואליציוני. נתניהו עצמו יובל על ידי הצמד עד להפלתו בתוך שנתיים. בסיטואציה כזאת לנתניהו לא נותרה שום ברירה אלא להציע מחיר מופרז בעבור כניסה לממשלה.

התוכנית שרקמו ליברמן ודרעי היא: שנתניהו יציע ליו"ר מפלגת העבודה את כל אשר תחפץ, יחימוביץ' תמונה לשרת האוצר ונתניהו יאמץ חלק ממשנתה הכלכלית והמדינית.

בנוסף, נתניהו יציע שלל תיקים למפלגת העבודה על מנת להגביר את הלחץ על יו"ר העבודה בתוך המפלגה.

ליברמן ונתניהו מאמינים כי יצליחו לשכנע את יו"ר העבודה שמסרבת עד כה לרדת מהעץ והודיעה על כך שהיא לא מסכימה לשמש כעלה התאנה של ממשלת נתניהו.

לפני שעות ספורות קיבלה מפלגת הבית היהודי את הצעת הליכוד כפי שפורסמה אמש (שלישי) בערוץ 2. בהצעתו של נתניהו הוצב אולטימטום לבנט לפיו עליו לחתום תוך 48 שעות כי הוא נכנס לקואליציה ובתמורה סיעתו תקבל את תיק החינוך, משרד הדתות, תיק כלכלי משמעותי וכן את תפקיד סגן שר הבטחון.

בכירים בבית היהודי אמרו הערב (רביעי) לאתר NRG: "תמוה שקיבלנו את ההצעה עשרות שעות אחרי ששמענו עליה בתקשורת. זאת, כפי שעל הפגישה עם נתניהו עודכנו בתקשורת עשרות שעות לפני שנקבעה איתנו פגישה".

האם הקוסם בדימוס יצליח לעשות את הבלתי יאמן ולהוציא את אויב הדת מחוץ לתמונה – ימים יגידו.

5 תגובות

אם לא הוא אז אובמה יעשה את זה אין ברירה

אם יחימוביץ לא תסכים לזה – היא מתאבדת פוליטית!
עופר עיני לא יסלח לה על הגזירות שנתניהו + לפבנט יטילו על העובדים.
הרצוג לא יבין למה הוא לא שר בכיר ועסוק בהגשת שאילתות לצד סתיו שפיר
מיכאלי ושמאלה ממנה לא יסכימו להמשך הקפאת התהליך המדיני
גם היא עצמה מבינה שבכדי להתמודד בעתיד על הראשות צריך ניסיון בכיר.
ואסור לשכוח: בעוד שנה (עפ"י חוקת העבודה) מתקיימים פריימריס ליו"ר.
לכן, נראה שאין לה ברירה.
כל השאלה היא רק למצוא את הסולם המתאים לרדת מעץ ההבטחות. יש לי כמה רעיונות בשבילה – אבל זה כבר עולה כסף….

"הסיכוי האחרון להצלת עולם התורה מגזירת הגיוס" (ציטוט מהכותרת)

ח"ו לא תשתכח תורה מישראל התורה אינה נתונה בידי שום אדם כי אם בידיו של הקב"ה, רק בעלי דמיון ברמה גבוהה יכולים לדמיין כי רק אם הוא יכנס והוא לא וכו' רק אז תנצל תורתו של הקב"ה.

חס ושלום רק לא ביבי הרשע הכי גדול שיש בדור האחרון
נתניהו הביתה נסתדר בלעדיך

אני מחזק את דבריו של משה: שמענו את האדמו"ר מצאנז שליט"א בכינוס הגדול בבנייני האומה לפני הבחירות, ואמר שעל התורה הוא לא מפחד שהרי יש הבטחה מרשב"י שח"ו שתשתכח תורה מישראל, וברור שהתורה תמשיך לפרוח, והמשיך ואמר על מה אני כן מפחד ע"ז שמובא בספה"ק שכל דבר יש יניקה מהקדושה אפי' דבר הכי טמא אם לא יהיה לו איזה שהוא יניקה מצד הקדושה אינו יכול להתקיים, ואמר שהיניקה של אחינו התינוקות שנשבו הוא בזה שהם מתחזקים קצת את הישיבות. ואם יפסיקו לתת תקציבים אזי לא יהיה להם קיום…. (יש שידור חוזר פה באתר, כדאי לשמוע, דברים נפלאים, דברי אלוקים חיים)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן