בש"ס מפנימים: תיק הדתות מחליף בעלים

בזמן ש'יהדות התורה' מתמקדים בנושא גזירת הגיוס, בש"ס מתחילים לארוז מזוודות ולהתכונן ליום שאחרי במשרד הדתות | מקורבי ישי טוענים כי במפלגה הפנימו שהתיק יוצא מידיהם אך כעת פועלים למזער נזקים ולדרוש לפחות סגן במשרד.

תם עידן הג'ובים: בש"ס החלו להפנים כי לא יקבלו את משרד הג'ובים (הדתות) שמרכז עת עיקרי התעסוקה לבכירי ש"ס.

קרא עוד:

[postim]

ההבנה התגבשה לאחר שנתניהו הציע לבנט באופן רשמי את תפקיד משרד הדתות החולש על מאות מינוים ברבנות ובמערך הדת בישראל.

דבריו של ישי נאמרו בשל הסיבה שבכל ממשלה שתורכב – במידה ולפיד – בנט, או העבודה – בנט – חרדים, 'הבית היהודי' מהווה לשון מאזנים, ומכיוון שכך פועל ישי מאחורי הקלעים להביא להסכמה עם הבית היהודי שתתחשב בש"ס כשם שש"ס התחשבה באנשי 'הבית היהודי' במהלך השנים האחרונות ולא מדרו אותם מכל התפקידים במשרד. ראייה לכך הם מזכירים את הדיל שנרקם בבבחירות לרבנות ירושלים שהתעכבו מחמת הליך משפטי סבוך.

'בבית היהודי' נשמעו קולות של צהלה מצד הרבנים שמגבים את ראשי המפלגה לדבוק במהלך עם לפיד בשל ההשתלטות של ש"ס על ממסד הרבנות.

גורמים בסביבתו של ישי אמרו למעריב, כי ככל הנראה תיק הדתות יעבור לידי 'הבית היהודי', יש למזער נזקים ולדרוש לכל הפחות סגן במשרד הדתות, ובכל מקרה על 'הבית היהודי' לנהוג בהם בהגינות כפי שנהגו בהם.

ישי מבין, כי שליטת המפלגה במשרד הדתות עומדת להסתיים, וכמי שיש לו ניסיון פוליטי רב, הוא מקדים תרופה למכה ופועל מול גורמים בבית היהודי להגיע להבנות על יחס הוגן כלפי ש"ס.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו