דרעי מבהיר: "לא ויתרנו על משרד הדתות"

לאחר שפורסם כי ש"ס וויתרה על משרד הדתות מבהיר אריה דרעי, "ש"ס לא ויתרה על תיק הדתות, נאבק על השארתו במפלגה שמתחייבת לשמור על הסטטוס קוו במדינה" | גורמים המקורבים לישי מכחישים אף הם וטוענים: "לא היו דברים מעולם".

בש"ס דוחים את הפרסום ב'מעריב' כביכול הפנימו כי תיק הדתות לא ישאר בידיהם. דוברו של אריה דרעי, יעקב בצלאל מסר לנו כי, "דרישותיה הבסיסיות של ש"ס, הן: גיבוש תקציב מיידי שלא יפגע בשכבות החלשות, הסדרת השוויון בנטל בנוסחה מוסכמת על כלל האוכלוסיה, "איננו עוסקים בחלוקת תיקים אך הבהרנו שהמשרד לשירותי דת חייב להישאר במפלגה שמתחיבת לשמור על הסטטוס קוו במדינה".

קרא עוד:

[postim]

בשיחות סגורות אומר דרעי לאנשיו כי לא יוותר על תיק הדתות ויעשה כל מאמצים לשמור על התיק שנמצא קרוב לליבו של מרן, אך יחד עם זאת במצב הרגיש בו נמצא עולם התורה, דרעי לא סותם את הגולל על האפשרות שהבית היהודי יקבלו את תיק הדתות אך מבהיר ורומז כי  חיבור לפיד – בנט משמעותו הפרת הסטטוס הקיים.

גם בסביבתו של ישי הכחישו את הפרסום כביכול הוא ויתר על תיק הדתות "לא היו דברים מעולם", אמרו מקורביו, זאת  לאחר שנתניהו הציע לבנט באופן רשמי את תפקיד משרד הדתות החולש על מאות מינוים ברבנות ובמערך הדת בישראל.

מוקדם יותר היום פורסם כי גורמים בסביבתו של ישי אמרו למעריב, כי ככל הנראה תיק הדתות יעבור לידי הבית היהודי, ולכן יש למזער נזקים ולדרוש לכל הפחות סגן במשרד הדתות, ובכל מקרה על הבית היהודי לנהוג בהם בהגינות כפי שנהגו בהם.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו