הבית היהודי: "נתניהו ייאלץ לוותר על המפלגות החרדיות"

בבית היהודי מבינים כי נתניהו רוצה את החרדים בפנים ושולחים מסרים: נתניהו יאלץ להתקפל בסוף. ויבין שעליו לוותר על המפלגות החרדיות.

מלאכת הרכבת הממשלה ממשיכה להטריד את נתניהו לאור הציר בנרקם עם בנט – לפיד.

קרא עוד:

[postim]

ראשי המפלגות החרדיות טרוטי העיניים חוששים מהתחזקותו של ציר לפיד – בנט, המפלגות החרדיות יכולות להיות לשאוב מעט נחת מכך שנתניהו רוצה אותם בכל מחיר.

"נתניהו אמר לבנט בצורה ברורה שהוא רוצה אותו בקואליציה לצורך שותפות אמיתית וכנה," סיפרו בליכוד למעריב . "הוא רוצה לראות את בנט כשותף הראשון שחותם על הסכם קואליציוני, והוא רוצה להקים ממשלה שתהיה מורכבת קודם כל מ'השותפים הטבעיים' – הבית היהודי והחרדים. על הבסיס הזה, ורק אחרי שכבר תהיה לו קואליציה, נתניהו מוכן גם לצרף את לבני, מופז ולפיד".

למרות הפגישה שנערכה אתמול (חמישי) בין בנט לראשי יהדות התורה, בבית היהודי מחריפים את הטונים ואומרים כי זה רק עניין של זמן עד שראש הממשלה יבין שייאלץ לוותר על המפלגות החרדיות, אם הוא מעוניין להקים קואליציה. "הוא בתהליך של הטמעה, יקח לו זמן לעכל את העובדה כי החרדים ישארו בחוץ".

בבית היהודי טוענים כי המפלגות החרדיות לא מאשימות את בנט במצב שנוצר, אלא דווקא את נתניהו.

כזכור, אתמול נפגשו ראשי יהדות התורה עם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ואורי אריאל. במהלך הפגישה ניסו גפני ופרוש לשכנע את בנט בניסיון אחרון שיפרד מהגוש שסגר עם לפיד, אך בתום הפגישה התברר כי הפערים בין הצדדים בנושא השוויון בנטל נשארו כפי שהיו, אך למרות זאת הצדדים הסכימו להיפגש בשנית.

עוד ביקשו השניים מבנט שלא לפגוע בעולם הישיבות. “למעלה ממיליון איש בחרו בעד שימור עולם הישיבות ומניעת הפגיעה בהן”, אמרו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן