נתניהו מתייחס לראשונה לפרשת סוכן המוסד, בן זיגייר, ואומר: "כי חשיפת יתר עלולה לפגוע בביטחון המדינה | במקביל הורה שר החוץ האוסטרלי לפתוח בחקירה | אורי אריאל קורא להקים ועדת חקירה

לראשונה, התייחס הבוקר (א') ראש הממשלה בנימין נתניהו לפרשת הסוכן X, בפתח ישיבת הממשלה, ואמר, כי "חשיפת יתר עלולה לפגוע קשות בביטחון המדינה ואין לזלזל בזה. אנחנו לא כשאר המדינות".

קרא עוד:

[postim]

"אני סומך לחלוטין על כוחות הביטחון של מדינת ישראל", הוסיף נתניהו ואמר, "אני גם סומך באופן מוחלט על רשויות החוק במדינת ישראל. אנחנו מדינה דמוקרטית למופת. שומרים על זכויות הנחקרים והפרט, לא פחות משום מדינה אחרת. עם זאת, אנחנו מחויבים לשמור על פעילות כוחות הביטחון. באף דיון אין לזלזל בביטחון המדינה".

לדברי נתניהו , "בשילוב הזה, של שמירה על הביטחון ושמירה על החוק, נשמר גם חופש הביטוי. לכן אני מבקש מכולם: תנו לכוחות הביטחון להמשיך לעבוד בשקט, כדי שנוכל להמשיך לחיות בביטחון ובשלווה במדינת ישראל".

הבוקר הורה שר החוץ של אוסטרליה בוב קאר לאנשי משרדו, לפתוח בחקירה אודות נסיבות מעצרו ומותו של בן זיגייר, האסיר X, "ביקשנו מישראל לשתף איתנו פעולה בחקירה", אמר קאר, "אנו רוצים לתת להם הזדמנות לספק הסברים איך התרחש המוות הטראגי הזה".

במערכת הפוליטית נשמעו קריאות למנות ועדת חקירה. ח"כ אורי אריאל (הבית היהודי) קרא היום למנות ועדת חקירה ממלכתית שתדון בפרשה.

במכתב שהפנה ליו"ר הכנסת הזמני, ח"כ פואד בן אליעזר, דורש אריאל שהכנסת תתכנס בהקדם כדי לדון בפרשת האסיר X, שגם תקדם הקמת ועדת חקירה ממלכתית מתוקף סמכותה.