רבני הציונות הדתית בחזית אחידה עם החרדים

הגאון רבי יעקב שפירא ראש ישיבת מרכז הרב: "אנחנו בחזית אחת עם כל עולם התורה, אסור לפגוע בלומדי התורה" | גם הרבנים מלמד וליאור מבקשים למנוע פגיעה בעולם התורה.

למרות הברית שבין בנט ללפיד, רבני הציונות משדרים אחרת. בשיחות עם ראשי הבית היהודי אומרים בכירי רבני הציונות הדתית כי בנושא גיוס בני הישיבות ובנושאים נוספים אנו בחזית אחת עם היהדות החרדית.

קרא עוד:

[postim]

בשבועות האחרונים בכירי רבני הציונות הדתית ביקרו במעונם של גדולי ישראל מרנן ורבנן חברי מועצת גדולי התורה של יהדות התורה ודגל התורה. כמו כן הם נכנסו למעונו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר"ע יוסף שליט"א. הרבנים עושים מאמץ להוביל את בנט לממשלה עם החרדים. "אנחנו חברים בוועדה הישבות וגיוס בני הישיבות הם גם צרה שלנו" אומרים ראשי הישיבות לכתב JDN.

דבריו של בנט בתחילת שבוע שעבר כי "הרבנים לא קובעים והחלטות יתקבלו בהצבעה" הגיעו בעקבות פגישותיהם של בכירי הרבנים בציונות הדתית. היה זה הגר"א לבנון רב הישוב אלון מורה שנפגש עם כ"ק אדמו"ר מויזניץ שליט"א גם ראש ישיבת מרכז הרב הגאון רבי יעקב שפירא נפגש עם כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א לפני כשבועיים. בנוסף, גם הרבנים הגר"ז מלמד והגר"ד ליאור נפגשו עם חברי מועצת גדולי התורה. והביעו באוזנם דעה אחידה בעניין.

כהמשך לאותו חיזוק אותם מקבלים בכירי יהדות התורה וש"ס מרבני הציונות הדתית, בסוף השבוע התפרסם ראיון בעיתון 'בקהילה' עם ראש ישיבת מרכז הרב וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל, הגאון רבי יעקב שפירא שאמר בראיון: "חלילה שתיגזר גזרה להחליש את כוחם של לומדי תורה".

הרב שפירא אמר בנושא הגיוס: "אנחנו כאן בחזית אחת עם כל עולם התורה. 'עת לעשות לה' הפרו תורתך'. כשבא עת עונש ונקמה, חס ושלום, וכשנגזרת גזרה – יבואו סיבות לבני אדם שיפרו תורה כדי שתחול עליהם הגזירה שהם חייבים בה. כמו שאמרו חז"ל: 'כל המתרפה מדברי תורה, אין בו כוח לעמוד ביום צרה'. אני מאוד מקווה ומתפלל שזה לא המצב. חלילה שתיגזר גזרה להחליש את כוחם של לומדי תורה. אחריה מגיעות גזרות קשות על עם ישראל, שאני לא יכול להעלות אותן על דעתי".

נזכיר כי הגאון רבי יעקב שפירא הוא בנו של הגאון רבי אברהם שפירא זצ"ל שכיהן כראש ישיבת מרכז הרב והרב הראשי לישראל. שמו של הגר"י שפירא עלה כמועמד מוביל למשרת הרב הראשי לישראל בבחירות שיערכו בעוד מספר חודשים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן