בממשלה הבאה: שרים יסתובבו ללא מאבטחים

המטה ללוחמה בטרור ממליץ לבטל את מאבטחי השרים | סמלי השלטון לא יפגעו וימשיכו לקבל את אבטחה בהתאם לחוק | היוזמה הגיעה מהמטה ללוחמה בטרור שעל ידי משרד ראש הממשלה ונועדה לחסוך עשרות מיליוני שקלים מקופת המדינה.

השרים בממשלה ה-33 יאלצו להיפרד מסמל הסטטוס הכל כך מזוהה של מאבטחים צמודים. את ההחלטה לביטול המאבטחים קיבלו במטה ללוחמה בטרור שעל ידי משרד ראש הממשלה.

קרא עוד:

[postim]

המטה בוחן את האפשרות לבטל לחלוטין את מערך האבטחה האישית סביב מרבית שרי הממשלה ובני משפחתו של ראש הממשלה ובכך להביא לחסכון של עשרות מליוני שקלים לקופת המדינה.

באם תתקבל ההמלצה של המטה כ-400 מאבטחי אישים המועסקים באמצעות חברת 'מיקוד', ימצאו את עצמם ללא עבודה.

במטה במגבשים במקביל תוכנית חדשה שתביא לצמצום ניכר של מערך אבטחת השרים בעת היותם בתנועה "אבטחה צמודה" שאולי אף תביא להפסקת פעילות המאבטחים המוצבים כ"זקיפים" בפתח בתיהם של השרים.

מי שהוביל את המהלך הם צוותים במטה ללוחמה בטרור ובמועצה לביטחון לאומי שיוזמים את שינוי המערך וצמצומו לאבטחה של שרים ספורים בלבד בהתאם לשיקולי ביטחון ומידע מודיעיני, לרבות איומים קונקרטיים לפגיעה בשרים. רוב שרי הממשלה מאובטחים על ידי חברות שמירה ואבטחה פרטיות תחת פיקוח המדינה, לאחר שהגוף האחראי על כך עד אז היה היחידה לאבטחת אישים בשב"כ.

אלא שגורמים המעורבים בעניין אומרים כי ההחלטה לביטול נובעת בעיקר מהשיקול הכלכלי וכן בשל שתי תביעות בסכום של עשרות מיליוני שקלים הנדונות בימים אלו בבתי הדין לעבודה שהגישו עשרות מהמאבטחים נגד חברת "מיקוד" והמדינה בגין פגיעה מתמשכת, לטענתם, בתנאי עבודתם ושכרם.

משרד ראש הממשלה הגיב לידיעה: "המטה ללוחמה בטרור עורך עבודת מטה לבחינה מחדש של נוהלי אבטחת אישים. עבודה זו טרם הושלמה, וכשתושלם – תובא לאישור הגורמים המוסמכים".

נדגיש כי לא יהיו שינויים סביב סמלי השלטון קרי- נשיא המדינה, ראש הממשלה, יו"ר הכנסת, שר הביטחון, שר החוץ ונשיא בית המשפט הגבוה לצדק. נושאי תפקידים אלו ימשיכו לקבל את האבטחה בהתאם לחוק.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו