דני איילון במתקפה על שר החוץ: "לא מתאים לתפקיד שילך לאוצר" | "הצלחתי לסכל לחצים של ליברמן למינויים בלתי ראויים" אמר איילון | לגבי העתיד אמר: "אני פורש לעסקים".

שוב עימות פומבי בין סגן השר לשעבר דני איילון לבין השר לשעבר אביגדור ליברמן. והפעם: דני איילון שכיהן כסגן שר החוץ אומר בפה מלא: "אביגדור ליברמן לא מתאים להיות שר חוץ, שכן אם אחרי ארבע שנות כהונה זאת התוצאה, כדאי שילך לתיק האוצר".

קרא עוד:

[postim]

איילון אמר את הדברים באירוע שנערך על ידי המועצה האזורית דרום השרון, בין הדברים שנשא בפני עשרות אנשים דיבר איילון על שר החוץ אביגדור ליברמן. ליברמן כיהן כבוס של איילון במשך ארבע השנים האחרונות.

היום (ראשון) מתפרסם כי איילון צפוי להיות עד התביעה המרכזי בתיק ליברמן. איילון סבור כי ליברמן מתאים לתיק האוצר מאחר שהוא לא זכה לאמון הקהילה הבין לאומית. לא ראוי שיחזור לתיק החוץ.

כמו כן התייחס איילון לסוגיית חקירתו במשטרה ואמר כי כל מה שיש לו להגיד אמר במשטרה ויאמר זאת בהמשך במשפט. איילון טען כי בעבר הופעלו עליו לחצים באשר למינויים בשרות החוץ ע"י ליברמן, אך הוא סיכל את הלחצים והצליח לשכנע את ליברמן שהמינויים אינם ראויים. בנוגע למינויו של השגריר בן אריה, אמר איילון כי מדובר במינוי ראוי והזכיר את העובדה שזכה לאישור פה אחד של ועדת המינויים.

באשר להדחתו מכהונת סגן השר וממועמדות לכנסת מטעם 'ישראל ביתנו' אמר איילון כי "יש בזה דבר המעורר תמיהות מדוע הדבר נעשה כפי שנעשה. אני מנסה לחשוב על כך ולא מוצא לכך סיבה עניינית".

בהתייחסו להמשך דרכו, אמר איילון שהוא שוקל לפנות לעסקים ולעשות לביתו בדגש על הבאת השקעות זרות לישראל. כמו כן ציין שקיבל מספר פניות מעיתונים בישראל לכתוב טורי דעה והוא שוקל זאת.