נשיא המדינה פתח את ועידת ישראל לעסקים והתייחס למגוון סוגיות בוערות שעל סדר היום: האיום האיראני, הסוגיה הפלסטינית והמשבר הכלכלי

נשיא המדינה שמעון פרס פתח הבוקר (א') את ועידת ישראל לעסקים בהשתתפותם של כ-900 אנשי עסקים מהארץ ומהעולם. הנשיא התייחס למספר נושאים העומדים על הפרק.

בסוגיה האיראנית אמר פרס: "היא מרכז של שחיתות מוסרית. הם מאיימים ומרעילים ומהווים סכנה לכלל העולם ולא רק לישראל. על העולם להדק את הלחץ הכלכלי והפוליטי על איראן. אירופה וארה"ב יכולות ללחוץ על איראן בצורה נחרצת יותר".

עוד כתבות בנושא איראן:

[postim]

בנושא יחסי ישראל והפלסטינים: "משא ומתן עם הפלסטינים אינו עניין של יוקרה אלא עניין של חיים ומוות. לא ניתן לפתור מיד את כל הסוגיות העומדות על הפרק, אך ישנם סוגיות שניתן להסכים עליהם ואיתו אפשר לקדם משא ומתן רציני".

בעניין סוריה: "אסד הוא רוצח וסופו יהיה כסופם של מנהיגי לוב, תימן ותוניסיה".

בנושא החקיקה בישראל: "ההתנגדות לחקיקה האנטי דמוקרטית בכנסת חוצה מפלגות ואני מקווה כי החוקים לא יזכו לרוב בכנסת מאחר ואינם תורמים לדמוקרטיה הישראלית". עוד אמר פרס כי "לא ניתן להיות יהודי בלי להיות דמוקרטי".

בנושא כלכלת ישראל לאור המשבר בעולם: "ישראל ניצבת מול המשבר הכלכלי העולמי יציבה יחסית וזה בזכות ההיי-טק והיצירתיות הישראלית".