מי יהיה יו"ר הכנסת הבא: אדלשטיין או ריבלין | ליברמן תומך בדוד לוי לנשיאות

יולי אדלשטיין יתמודד על תפקיד יו"ר הכנסת | ליברמן תומך בדוד לוי לנשיא המדינה | שר ההסברה יולי אדלשטיין מערים קשיים על יו"ר הכנסת רובי ריבלין: הודיע כי יתמודד על תפקיד היו"ר.

האם רובי ריבלין יפנה את כיסא היו"ר לטובת שר ההסברה יולי אדלשטיין? אדלשטיין, כך חושף הבוקר 'ידיעות אחרונות', הודיע על החלטתו להתמודד על תפקיד יו"ר הכנסת מטעם סיעת הליכוד-ביתנו. היו"ר הנוכחי, ראובן ריבלין, אינו מרים ידיים ואף הוא יתמודד על התפקיד. אדלשטיין מסתמך על כך שנתניהו אינו מביע תמיכה בשום מועמד.

קרא עוד:

[postim]

בעבר, אדלשטיין רצה להתמודד על התפקיד היוקרתי אולם נתניהו לחץ עליו שיוותר לריבלין. אולם הפעם התמונה שונה – אדלשטיין צפוי לקבל גם את תמיכתו של יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן.

"אני מבקש את תמיכתם של חברי הסיעה לאחר שהחלטתי באופן סופי להתמודד לתפקיד," אמר השר אדלשטיין בשיחות סגורות. הוא הוסיף כי אין בכוונתו להתמודד לתפקיד נשיא המדינה, אלא לכהן במשרה מלאה כיו"ר הכנסת עד סוף הקדנציה, במידה שאכן יצליח לגבור על ריבלין.

עוד פורסם הבוקר כי בסיעת הליכוד-ביתנו ציינו כי לתפקיד נשיא המדינה, שיתפנה בעוד כשנה וחצי, צפוי ליברמן לתמוך בדוד לוי. "זו גם הסיבה שהוא מעוניין בכך שיו"ר הכנסת יהיה מי שאין לו רצון להתמודד לתפקיד הנשיא".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *