המערכת הפוליטית רוחשת פעילות: אלי ישי נפגש עם יאיר לפיד: במקביל פורסם בערוץ 10 על כך שהחלה חלוקת השלל

האם ש"ס קרובה לסיכום עם הליכוד על כניסה לקואליציה? על פי העסקה המסתמנת, אלי ישי ימונה לשר התמ"ת, אריה דרעי לשר הרווחה ואריאל אטיאס לשר התשתיות, כך דווח הערב בחדשות 10.

קרא עוד:

[postim]

ישי סיפר לחדשות 10 כי הנושאים המרכזיים במשא ומתן הקואליציוני של ש"ס והליכוד הם השוויון בנטל והתקציב הבא, "הרעיון הוא המתווה של קנדל, שעדיין לא סיכמנו עליו דבר,הנושא של התקציב הוא נושא מורכב. זה יהיה התקציב הקשה ביותר שהיה אי פעם בגלל המצב בעולם", אמר ישי.

"כרגע אני לא רואה סיכוי שאנחנו ולפיד נשב באותה ממשלה", הבהיר ישי. "אני לא רואה את לפיד מתפשר או מנסה להגיע להבנות עם הליכוד, יש תהום פעורה בנינו".

במקביל פורסם כי ישי נפגש עם יאיר לפיד לפגישה חשאית שדלפה לעיתונות.

בתגובה לדברים כתב ישי בפייסבוק, "הערב פורסם כי אמש נפגשתי עם ח"כ יאיר לפיד. לצערי, למרות הניסיונות לשמור את דבר הפגישה בסוד, היא דלפה. אני מאמין כי מי שרוצה לקדם שינויים, חברות ושיתופי פעולה פוליטיים במיוחד בעת הזו, עליו לעשות זאת הרחק מעיני התקשורת. אני בדעה כי "מים שקטים חודרים עמוק" גם במחיר של איבוד נקודות בתקשורת, והשארת הבמה, לכאורה, לספינים וסיסמאות.

כך פעלתי -כך אני פועל כיום וכך בכוונתי לפעול אף בעתיד. לרוץ ולספר לחברה אף פעם לא הייתה גישתי. הצורך לגלות מנהיגות ואחריות מחייבים נקיטת גישה זו. כאמור, אכן נפגשנו, הייתה פגישה טובה ועניינית. דעותיו וגישתו לנושאים שונים הינם במחלוקת עמוקה ביותר אל מול עמדתי ועמדת רבים אחרים.

יחד עם זאת, אני מאמין כי יש לשאוף ולמצוא את המכנה המשותף הרחב ביותר לטובת העם והאתגרים העומדים לפתחה של המדינה. כולי תקווה כי על אף המחלוקות, רה"מ יצליח להקים את הממשלה הרחבה ביותר עם מקסימום המפלגות וש"ס בתוכם, תוך שמירה על עולם התורה ואחדות העם.

במקביל דווח כי נתניהו נפגש עם בנט בחשאי, נתניהו יצא ככל הנראה מזועזע מפגישתו עם יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט. הוא משוכנע שבנט ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, רוצים להפיל אותו, בשפתו. לדבריו, הם רוצים לנהל את מדיניות הפנים ונתניהו יהיה ראש ממשלה לענייני חוץ וביטחון. לכן, נתניהו מעדיף ללכת עם החרדים, שותפיו הטבעיים.