הצלע השלישית: מופז מצטרף לבנט ולפיד | "דורשים לגייס את בני הישיבות"

בעוד בליכוד נערכים להמשך המגעים עם הבית היהודי, הבוקר (חמישי) נערכה פגישה משולשת בין לפיד בנט והמצטרף החדש שאול מופז | הדרישה: שוויון בנטל או בחירות.

המו"מ הקואליציוני בין הליכוד לבית היהודי יתחדש. מחר יקיימו המפלגות פגישה נוספת בכפר המכבייה ברמת גן בניסיון לגשר על הפערים בין הצדדים.

קרא עוד:

[postim]

במקביל נערכה פגישה משולשת לציר חדש בפוליטיקה: בנט, לפיד ומופז, השלושה נפגשו הבוקר בווילה של בנט ברעננה כך נחשף הערב בערוץ 2. בפגישה דובר על הצורך ליצור חזית אחידה בנושא השוויון בנטל מול ראש הממשלה נתניהו והחרדים.

הציר השלישי, שאול מופז אמר לבנט ולפיד כי קדימה היא שיזמה את קידום השוויון בנטל  ולכן קדימה תמשיך להוביל את היוזמה ולא תצטרף לקואליציה בלעדיהם.

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הגיב בדף הפייסבוק שלו לכל השמועות מסביב: "המו"מ הקואליציוני רעשני ורווי בספינים, אבל הוא לא יגרום לנו לשכוח למה אנחנו פה ועל מה אסור לנו להתפשר. זה לא דיון על תיקים, זה לא דיון על ג'ובים, זה לא דיון על מי נכנס קודם ומי דפק את מי. יש לא מעט אנשים שמנסים לגרור לשם את המו"מ – פשוט כי זה מה שהם רגילים לו – אבל זה לא יילך להם. מי שאומר לי שבסוף נתקפל פשוט לא מכיר אותנו".

אמרתי השבוע בישיבת הסיעה, "אומרים שאנחנו לא מבינים בפוליטיקה, הם צודקים. מה זה אומר? זה אומר שאין לנו ברירה אלא להצמד לעקרונות ולערכים שלנו, כי בזה אנחנו דווקא כן מבינים. ועל זה אנחנו צריכים לדבר".

"העיסוק התקשורתי ממוקד בשאלת השוויון בנטל וגיוס החרדים, ואנחנו לא הולכים לסגת בעניין הזה במילימטר, אבל "יש עתיד" אינה מפלגה של עניין אחד".

"אנחנו המפלגה של מעמד הביניים הישראלי, ואנחנו שם כדי להיאבק על דיור במחיר שפוי ליוצאי צבא, על הפסקת ההשתוללות של מחירי החשמל והמים והדלק, על לימודי ליב"ה ושינוי עומק בחינוך, על זה שאת כי"ל אי אפשר למכור לחברה קנדית מפני שמדובר במקומות עבודה לישראלים בפריפריה".

"אנחנו המפלגה שרוצה להפוך את כללי המשחק ולהקטין את הממשלה ל-18 שרים, מפני שזה לא מוסרי לדרוש מן האזרחים לשלם יותר ולהוציא מאות מיליונים על משרדים ממשלתיים מיותרים".

"אנחנו המפלגה שיכולה להוביל מו"מ מדיני שיש מאחוריו כוח פוליטי אמיתי, ולא רק לייצר עלי תאנה שיאפשרו עוד ארבע שנים של קפאון".

"אנחנו – וזה אולי החלק שייקח לפוליטיקאים הישנים שלנו קצת זמן להתרגל אליו – המפלגה שאומרת אחרי הבחירות את אותם דברים שאמרה לפני הבחירות. השאלה היחידה שנותרה היא אם נשב בממשלה עם העקרונות שלנו, או שנשב באופוזיציה בגלל העקרונות שלנו. כרגע, שתי האפשרויות ריאליות באותה מידה, וחבל. למה חבל? כי את הממשלה שתוביל את המדינה לארבע וחצי שנים של אביב ישראלי נתניהו יכול היה להקים כבר לפני שבועיים, בלי שום מאמץ".

"אנשיו של נתניהו צודקים כנראה גם כשהם אומרים שהבעיה היא שאין לי נסיון. אם רק היה לי נסיון בטח הייתי מבין מדוע טרם הוקמה פה ממשלה אזרחית יעילה, ערכית, שתגן על מעמד הביניים, תעזור לנו לצלוח את המשבר הכלכלי ותנווט את הספינה הישראלית בתוך סתיו ערבי קודר וסוער".

"יש פה הזדמנות נדירה. הפוליטיקה השתנתה, כוחות חדשים מבקשים להביא תקוה חדשה ורק מחכים להזדמנות שלהם. 19 המנדטים שלנו נולדו מפני שהישראלים העדיפו לבחור בבני אדם שמתכוונים למה שהם אומרים. אנחנו פה כדי להוכיח להם שהם לא טעו", כך לפיד בדף הפייסבוק שלו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן