חמאס: סגירת גשר המוגרבים – הכרזת מלחמה

כפי שהוערך, חמאס ניצל את סגירת גשר המוגרבים מטעמי בטיחות למינוף הג'יהאד. דובר הארגון אמר שעות ספורות לאחר הודעת הסגירה, כי זו הוכחה לתוכנית הציונית לפגיעה במסגד אל0אקצה, וכי זו הכרזת מלחמה

אל אקצה # 2? ארגון הטרור חמאס זועם על סגירת גשר המוגרבים להר הבית, ואומר כי מבחינתו הצעד מתפרש כהכרזת מלחמה דתית. "זוהי תוכנית מסוכנת שמשקפת תוכנית ציונית שכבר החלה בפועל", דובר הארגון, פאוזי ברהום, אמר כי סגירת הגשר היא "תחילתה של תוקפנות על מסגד אל-אקצה".

גשר המוגרבים המוביל מן הכותל אל הר הבית נסגר לאחר שמהנדס עיריית ירושלים הורה לקרן למורשת הכותל על סגירתו בשל פגמים בטיחותיים שמכרסמים בו. הצעד ננקט מתוך משנה זהירות, כשבירושלים חוששים מהסלמה מול רצועת עזה וירדן. החרפה קיצונית שלא איחרה מלבוא.

"זוהי הסלמה ישראלית מגונה ואסורה", אמר גם נביל אבו רודינה, דוברו של אבו מאזן. "התוכניות והצעדים שנעשים בירושלים הן התקפה ישראלית, שמטרתה היא הסלמה נגד מאמצים בינלאומיים ובמיוחד מאמצי הקוורטט, שמנסה להחיות את תהליך השלום ונכשל בשל הפעולות הישראליות".

תנועת האחים המוסלמים בירדן כינתה את הצעד כ"אירוע מסוכן", זאת לאחר שירדן הזהירה בשבוע שעבר את ישראל שלא לסגור את הגשר על מנת שלא לפגוע במרקם שבין שתי המדינות.

גשר המוגרבים משמש למעשה רק יהודים ותיירים, והאוכלוסיה המוסלמית אינה עולה דרכו להר הבית.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו