בישראל מעריכים: לא תפרוץ אינתיפאדה שלישית

העימותים בגדה נמשכים בימים אלו אך למרות זאת בישראל מעריכים כי לא תפרוץ אינתיפאדה שלישית | ברשות הפלסטינית מאשימים: ישראל התעללה באסיר גראדת וגרמה למותו.

בעוד עם ישראל חוגג את ימי הפורים, העימותים בגדה נמשכים, אולם בצה"ל מעריכים כי למרות התסיסה ברחוב הפלסטיני, אינתיפאדה שלישית לא תפרוץ.

קרא עוד:

[postim]

אתמול (ראשון) החלו עימותים והפרות הסדר ברחבי הגדה המערבית. גם היום (שני) צפויים העימותים להימשך כשברקע תתקיים הלווייתו של העציר הפלסטיני שמת מדום לב בכלא הישראלי. הלוויה תערך בכפרו שבאזור חברון.

ברשות הפלסטינית האשימו את ישראל כי התעללה בעציר הפלסטיני וזה מה שגרם למותו. לדבריהם, בנתיחה לאחר המוות נמצאו סימנים של התעללות על גופתו. בישראל כמובן מכחישים בתוקף וטוענים כי מדובר בדום לב.

למרות המתיחות, ההערכות הן כי ברשות הפלסטינית לא מעוניינים בהסלמה בימים שלפני ביקורו של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה באזור. שר החוץ האמריקני, ג'ון קארי, ערך אתמול מעין טבילת אש בתפקיד כשהתקשר לגורמים בשני הצדדים בניסיון להרגיע את הרוחות.

חרף הערכות, בפיקוד מרכז גיבשו מספר המלצות על מנת למנוע את הידרדרות המצב. בין ההמלצות דובר על מחוות כלפי הרשות הפלסטינית, תגבור כוחות בנקודות החיכוך והצטיידות של הכוחות באמצעים נוספים לפיזור הפגנות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן