הח"כים החליטו פה אחד: ישופרו תנאי עובדי הקבלן

ברוב גדול עברה הצעת החוק להחמרת דיני העבודה בתחום עובדי הקבלן > ח"כים: "צעד חשוב בהגנה על זכויות עובדים"

קבלני הצלחה: הצעת החוק להחמרת דיני העבודה בתחום עובדי הקבלן עברה היום (ב') ברוב גדול בקריאה שנייה ושלישית.

הצעת החוק תחייב את מזמין השירות דרך קבלני עבודה באחריות על תנאי העסקתם של עובדי הקבלן בכל התחומים, כולל ניקיון ואבטחה – תחומים שבהם מועסקים פועלים, בדרך כלל, דרך חברות כוח אדם.

עוד בנושא:

[postim]

על פי הצעת החוק, יוכל בית המשפט להטיל קנסות כבדים על מזמין השירות במקרה שהפר את תנאיו הבסיסיים של העובד. כמוכן, במקרה שכזה, לא תוכל אותה חברה או הקבלן המעסיק לגשת למכרזים של המדינה למשך שלוש שנים (!).

ההישג, הנחשב דרמטי ביותר, הינו אישור האפשרות להגשת כתב אישום פלילי נגד הקבלן המעסיק ואף נגד מזמין השירות, במקרה שהפר את התנאים. אין ספק שזהו צעד מרתיע שימנע מהמעסיקים להרע את תנאי ההעסקה של עובדיהם.

מוקדם יותר דיווחנו כי בכוונת ההסתדרות לנסות להשבית את המשק בעקבות תנאי העסקתם של עובדי הקבלן, לאחר שנציגי ההסתדרות לא הגיעו להבנות עם נציגי משרד האוצר במשא ומתן שנערך מולם. אך אישור החוק הנוכחי שיזמה ח"כ ליה שם-טוב (ישראל ביתנו), שולל את טענות ההסתדרות שהמדינה לא מגינה על עובדי הקבלן.

אי לכך, נשמטו הטיעונים לאיומי ההסתדרות להשבתה כללית במשק. JDN ימשיך לעקוב אחרי ההתפתחויות בנוגע לאיומי ההסתדרות.

חברי הכנסת, ללא יוצא מן הכלל, בירכו על אישור החוק: "זהו צעד חשוב בהגנה על זכויות עובדים שעד היום לא קיבלו אותם", אמרו הח"כים במליאה הערב. בהצבעה בקריאה שלישית עבר החוק ברוב של 49 ח"כים בעד – ללא מתנגדים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן