ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לבקש מנשיא המדינה שמעון פרס הארכה לצורך הרכבת הממשלה | בבית היהודי זועמים על מינויה של לבני כאחראית על המו"מ המדיני | לחץ על מפלגת העבודה להיכנס לממשלה - יחימוביץ' בתגובה: "אכנס רק אם נתניהו 'ימיר את דתו' הכלכלית".

לאחר חודש של ספינים ומגעים קדחתניים, ניתן להגדיר את הניסיונות להקים קואליציה 'ככישלון חרוץ'. במוצאי שבת יבקש ראש הממשלה מהנשיא ארכה של שבועיים לצורך הרכבת הממשלה כך דווח עתה ברשת ב'.

קרא עוד:

[postim]

במקביל, בירושלים התחדשו המגעים הקואליציוניים בין נציגי הליכוד-ביתנו לנציגי הבית היהודי. בליכוד אומרים שיש הסכמות רבות ומביעים תקווה שיהיה אפשר להתקדם. מנגד, בבית היהודי אומרים שעדיין יש פערים בין הצדדים.

עיקר המחלוקת בין הצדדים נותרה על סוגיית מעמדה של יו"ר מפלגת התנועה, חברת הכנסת ציפי לבני, בממשלה הבאה.

נציגי הבית היהודי זועמים על כך שנתניהו מיהר לסגור קצוות עם חברת הכנסת לבני. עיקר הביקורת הופנתה על כך שלבני מונתה לאחראית הבלעדית על המו"מ המדיני, בבית היהודי הגדירו את הכנסתה של לבני כ'תאונת דרכים'.

לדברי אנשי הבית היהודי, הם לא יוכלו להסכים למציאות שלבני מקבלת בלעדיות על המו"מ מול הפלשתינים. "אנחנו מסכימים לכך שלבני תקבל לידיה את המשרד לפיתוח אזורי ובו תוכל לקדם את קשריה עם הרש"פ", אומרים בציניות בבית היהודי.

עם זאת, המפגש הסתיים באווירה טובה תוך הבטחה להמשך מגעים ודיונים בימים הקרובים. זאת במגמה לפרוס את משנתה הכלכלית של הממשלה הבאה ולדון בתקציב המדינה.

בינתיים כשהבית היהודי ממתינים לתשובות הליכוד, מאחורי הקלעים מפעילים בליכוד ביתנו מכבש לחצים לצרף את מפלגת העבודה לממשלה החדשה. גורמים בליכוד אומרים שבכירי העבודה לוחצים על יו"ר המפלגה, יחימוביץ', אך היא עדיין עומדת בסירובה.

עבור מפלגת העבודה הציע נתניהו את תיק האוצר, התמ"ת ואף אפשרות כי פואד בן אליעזר יכהן כנשיא המדינה.

יחימוביץ' עצמה אמרה בראיון הבוקר לרשת ב' כי היא לא מתכוונת להיכנס לממשלת נתניהו אלא א"כ נתניהו 'ימיר את דתו' הכלכלית.

כאמור, לאור התסבוכת שנוצרה בהרכבת הקואליציה. במוצאי שבת יבוא ראש הממשלה בנימין נתניהו למשכן הנשיא ויבקש ארכה של 14 יום להרכבת הממשלה.