סערה בנתניה: גורמים חילוניים מנסים לפגוע בקדושת המת

תושבת נתניה תרמה את גופה למדע ולאחר שנה החליטו להביא את הגופה לקבורה | בחברה קדישא מסרבים לקוברה בחלקת לוחמי האצ"ל | הרב דוד סתיו התערב בניגוד לעמדת רבני המקום וטוען "לא אמורה להיות כל בעיה בקבורת אדם שתרם את גופו למדע".

מי מנסה לפגוע בחומת הדת בנתניה? ממידע שהגיע לJDN עולה כי יש המנסים להכתיב סדרים חדשים בנושא הקבורה בעיר נתניה.

קרא עוד:

[postim]

לפני כשנה נפטרה אישתו של לוחם אצ"ל ותרמה את גופתה למדע, המשמעות היא חילול כבוד המת שכן מבצעים בגוף ניתוחים שונים. לאחר שהמוסד האקדמי סיים את המחקר הוא יצר קשר עם משפחתה שביקשה לקבור אותה בחלקת לוחמי האצ"ל שבנתניה לצד בעלה. המשפחה כנראה לא מבינה כי אדם שתרם את גופו למדע לא יכול להיקבר בכל חלקה.

משפחתה של המנוחה מחכה כבר 3 שבועות שאם המשפחה תובא לקבורה. בנה אמר לאחד מכלי התקשורת: "היא תרמה את גופתה למדע והודיעו לנו מהאוניברסיטה שהם סיימו את עבודת המחקר, אנחנו התחלנו לעשות את כל התיאומים שנדרשים כדי להביא אותה פה לקבורה בסמוך לאבא. והכל הלך בסדר עד אותו רגע שבחברת קדישא בנתניה שמע שאימא תרמה את גופתה למדע והוא לא הסכים בשום פנים ואופן".

נדגיש כי החברה קדישא בנתניה נתונה לפיקוח הלכתי של אחד מחשובי הרבנים החרדים והפסיקה במקום תואמת את דעתם של גדולי ישראל.

המנוחה מרים פומפינסקי הייתה נשואה לאורי, לוחם האצ"ל שקבור בחלקת לוחמי האצ"ל בבית העלמין שבנתניה. מבחינת המשפחה זה ברור שאימם תיקבר לצד אביהם בחלקה והם מיהרו להוציא אישור מבית לוחמי האצ"ל בזה הלשון: "הרינו מאשרים בזה כי החבר אורי פומפינסקי היה חבר באצ"ל וקבור בחלקת האצ"ל בנתניה, אנו מבקשים בזאת לסדר עבור רעייתו מרים מקום קבורה בסמוך אליו".

המכתב לא עזר, חברה קדישא בנתניה סירבה להביא את מרים לקבורה.

כלי התקשורת קיבלו את תגובת החברה קדישא, "ערכנו בירור שממנו עולה כי הגברת מרים פומפינסקי ז"ל אינה עומדת בקריטריונים של ברית חיילי האצ"ל ולפיכך לא נוכל לאשר קבורה בחלקת יוצאי האצ"ל ".

מי שהחליט להיכנס לעובי הקורה הוא לא אחר מהרב דוד סתיו, רב העיר שוהם ומועמד לתפקיד הרב הראשי. במענה לשאלת הכתבים אמר סתיו: "לא אמורה להיות כל בעיה בקבורת אדם שתרם את גופו למדע. לא נותנים לאדם שתרם את גופו למדע מעמד שונה מכל אדם אחר שעשה פעולה שהיא לא מוסכמת על ההלכה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *